שתף קטע נבחר

ההסתדרות עצרה את ההתנתקות

הליך הפיצוי-פינוי הוקפא, המכתבים למתנחלים לא יישלחו, מסיבת העיתונאים של בשיא בוטלה - את כל ההישגים האלה לבלימת תהליך ההתנתקות ירשמו לא יריביו של שרון בימין, אלא דווקא עמיר פרץ וההסתדרות. התנתקות בהקפאה עמוקה

האם עמיר פרץ הצליח היכן שנכשלו המתנחלים? מינהלת תוכנית ההתנתקות, שאמורה היתה "להעלות הילוך" בימים הקרובים, מושבתת יחד עם יתר המשק וההליך כולו ייכנס להקפאה לזמן בלתי ידוע.

 

המדובר במינהלת סל"ע (סיוע לתושבי חבל עזה וצפון השומרון), בראשות יונתן בשיא, שהיתה אמורה להתחיל בטיפול בתשלום מקדמות ופיצויים למתנחלים המיועדים לפינוי. המינהלת כוללת כ-10 עובדים, שהם בבחינת עובדי מדינה - ולכן שובתים. היום לא ניתן למצוא מענה למספרי הטלפון של המינהלת ברחוב כנפי נשרים בירושלים – מספרים שפורסמו על ידי לשכת ראש הממשלה ככתובת לפניות הציבור ב-22 באוגוסט.

 

המשמעות: הטיפול בבקשות לפיצוי יוקפאו למעשה, עד לסיום השביתה. אבל לא רק זאת, מבהירים ל-ynet גורמים במינהלת. לדבריהם, המינהלת אמורה היתה לשלוח מחר מכתבים אישיים מאת העומד

 

בנוסף, אמור היה בשיא עצמו לקיים מחר מסיבת עיתונאים ראשונה, ולהשיב לשאלות בדבר עבודת המינהלת. גם אירוע זה בוטל.

 

גורמים בלשכת ראש הממשלה אמרו בתגובה ל-ynet: "מי שנושאים במשרות אמון ועובדים בדרג מנכ"ל, ובכללם יונתן בשיא, אינם שובתים". באשר לעיכוב הצפוי בהתארגנות למתן מקדמות ופיצויים כתוצאה משביתת עובדי המינהלת, אמרו הגורמים: "אם פורצת שביתה במשק אז זאת הבעיה המטרידה פחות".

 

מוקדם יותר היום הוגשו שתי עתירות לבג"ץ נגד ביצוע ההתנתקות: המפד"ל, עדיין חברה בממשלה, הגישה עתירה נגד ההחלטה להתחיל בתשלום מקדמות למתנחלים המיועדים לפינוי, בטענה שמדובר בתהליך לא חוקי. עתירה נוספת הוגשה על ידי ראש המועצה האזורית חוף עזה, הטוען כי ההחלטה לשלם מקדמות סותרת חוק יסוד, לפיו תקציב המדינה יהיה קבוע בחוק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
בשיא. בוטל
צילום: שאול גולן
צילום: חן מיקא
פרץ. בלם
צילום: חן מיקא
מומלצים