שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  שרון דיבר על ההתנתקות - הליכוד הגיב ב"בוז"

  בוועידת הליכוד בירך ראש הממשלה את עם ישראל ב"שנה טובה". כאשר הזכיר את ההתנתקות, הגיב הקהל בשאגות "בוז" אדירות. תומכיו התערבו בקריאות "אריק, אריק". נשיא הוועידה כץ ניסה לשווא להרגיע את הרוחות. שרון קרא לעצור את "השביתה הלא מוצדקת"

  "מדינת ישראל תהיה היוזמת, ובהיעדר פרטנר לשלום - נפעל כדי לשפר את המצב לטובתה" - כך אמר אמש (יום ג') ראש הממשלה, אריאל שרון, בוועידת הליכוד. 

   

  שרון הבטיח שתוכנית ההתנתקות תבוצע כפי שאושרה בממשלה. כאשר הגיע למילה "התנתקות", שיסע הקהל את דבריו בשאגות "בוז" אדירות". בעקבות כך פתחו תומכי שרון בקריאות "אריק, אריק".

   

  נשיא הוועידה, השר ישראל כץ, ניסה להרגיע את הרוחות - ללא הצלחה מרובה. "תנו לנו להראות לציבור את הפנים היפות שלנו", אמר כמעט בתחינה, אולם הסערה נמשכה. 

   

  בפתח הישיבה קרא השר כץ לפטר את שר הפנים פורז, בעקבות התבטאויות בנושאי דת ומדינה. הקהל הגיב לדברים במחיאות כפיים סוערות. שרון הבטיח "להעמיד את שר הפנים במקומו". 

   

  ראש הממשלה כינה את השביתה הכללית במשק "בלתי מוצדקת", וקרא להסתדרות להפסיקה. הוא ציין כי ממשלתו ניסתה לפתור את מצוקת ראשי הרשויות.

   

  "אני מאמין ששנת תשס"ה תהיה טובה מקודמותיה, שנה בה נמצא עצמנו קרובים יותר להגשמת חלומנו לחיות בביטחה ושגשוג", אמר שרון. הוא הבהיר כי גם השנה תמשיך מערכת הביטחון להילחם ביד חזקה נגד הטרור. "המאבק בטרור יימשך ללא פשרות, נרדוף אותם ונבוא עמם חשבון. אין יום בו איננו פועלים, וכך נמשיך גם הלאה".

   

  בהמשך דבריו מנה שרון את הישגי ממשלתו, דיבר על הצורך בפתרון בעיית העוני ובשיפור מערכת החינוך וקרא לאחדות במפלגה ובעם.   

   

  בוחרים ראשי מוסדות

   

  ועידת הליכוד התכנסה בהיכל התרבות בתל-אביב כדי לאשר הקמת ועדת חוקה שתדון במאות ההצעות לשינויי החוקה שהוגשו לפני חודשים אחדים, וכן כדי

  לקבוע לוחות זמנים לבחירת ראשי המוסדות בליכוד.

    

  מדובר בשלושה מוסדות יוקרתיים בתנועה - המרכז, המזכירות והלשכה - שלמרות חוסר הפעילות שלהם בשנים האחרונות (מלבד המרכז, שחבריו הם גם צירי הוועידה), נחשבים למוסדות שהעמידה בראשם אמורה להיות יוקרתית ומקדמת פוליטית.

   

  השמות הבולטים שהוזכרו כמועמדים אפשריים להנהיג את המוסדות האלה: השר צחי הנגבי, השר עוזי לנדאו, סגן השר מיכאל רצון, השר דני נוה וח"כ גלעד ארדן. ההערכה היא שחברי כנסת נוספים יבקשו להציג את מועמדותם על מנת לשפר את תדמיתם בתוך הליכוד. הבחירות לראשות המוסדות יתקיימו עד ה-21 בנובמבר.

   

  חברי הוועידה אישרו את הרכב ועדת החוקה ברוב של 85% בעד ו-15% נגד. בוועדה חברים 14 איש, בהם שלוש נשים ופוליטיקאי אחד - יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ גדעון סער. בנוסף, הצביעו צירי הוועידה בעד הקדמת הדיון בתיקוני החוקה הנוגעים למוסדות הליכוד ברוב של 88% בעד ו-12% נגד. הצירים דחו את ההצעה לקבל 19 חברי מרכז שנשמטו בעקבות טעות.   

   


  פורסם לראשונה 21/09/2004 19:03

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ערוץ הכנסת
  שנה טובה יותר. שרון
  צילום: ערוץ הכנסת
  צילום: ערוץ הכנסת
  שאגות בוז בקהל
  צילום: ערוץ הכנסת
  מומלצים