שתף קטע נבחר

משרד החוץ יוצא במבצע נגד אתרי הטרור

המשרד פתח במבצע בינלאומי נגד הפצת דברי שנאה והסתה של ארגוני טרור באינטרנט. אנשיו עשויים לגלות כי חלק ניכר מעבודת האיסוף כבר בוצעה ומה שנותר זה לפעול בעניין

משרד החוץ פתח בימים אלה במבצע שמטרתו להבגיא לסגירת אתרי האינטרנט של ארגוני הטרור בעולם, המתארחים בשרתים אמריקנים ואירופיים, כך מדווח איתמר אייכנר בידיעות אחרונות.

 

על המבצע הוחלט בעקבות דו"ח של החטיבה לתכנון מדיני במשרד החוץ, אשר ניתח את השימוש הגובר של ארגוני הטרור ברשת והציג המלצות לדרכי פעולה אפשריות. לפי הדו"ח, הארגונים הפועלים נגד ישראל, ובהם החמאס, הג'יהאד האיסלמי, אל קעידה, חיזבאללה ואחרים, מנצלים את האינטרנט כדי להקים אתרים הפועלים משרתים במדינות מערביות, תוך ניצול הגישה הדמוקרטית שלהן ופרצות בחוק.

 

מעבר להיותם של האתרים אמצעי שנאה והסתה לטרור, הארגונים משתמשים בהם גם להעברת מסרים מבצעיים וכאמצעי תקשורת בין המפקדות לפעילים. ארגוני הטרור הפלסטינים משתמשים בעיקר באתרים הפועלים משרתים בארה"ב ובאירופה, ומסתייעים בתשתית של חברות אינטרנט מערביות.

 

הנחיה לתעד אתרים של ארגוני טרור

 

משרד החוץ הנחה את נציגויות ישראל בעולם לתעד אתרי אינטרנט של ארגוני טרור, המופעלים על ידי גורמים מקומיים, כולל ספקי שירות, מפעילי שרתים ומנהלי אתרים. הדיפלומטים הישראלים התבקשו להעלות את הנושא מול משרדי החוץ במדינותיהם, התקשורת המקומית והפרלמנט, ולדרוש את הסרת האתרים.

 

"סוגיית ההסתה לטרור באינטרנט צריכה להיות חלק מסדר יום קבוע במגעים מדיניים באמצעות הנציגויות וביקורי בכירים בחו"ל, על מנת להגביר המודעות, להחליף מידע, לחזק את שיתוף הפעולה ולהשתדל אצל השלטונות להפעיל השפעתם על חברות האינטרנט ממתן שירותים לארגוני טרור או גופים המזוהים איתם", נכתב בדו"ח.

 

עוד החליט משרד החוץ לשכנע את האיחוד האירופי וארה"ב לנסח אמנה בינלאומית למניעת הסתה לטרור והסתה אנטישמית באינטרנט. משפטני משרד החוץ כבר מגבשים נוסח מוצע לאמנה זו.

 

עבודת האיסוף כבר בוצעה

 

 

אנשי משרד החוץ עשויים לגלות כי חלק גדול מעבודת האיסוף והמחקר כבר בוצעה. על פי דו"ח של מכון המחקר ממר"י מהשנה שעברה, 25 אתרי האינטרנט הראשיים של ארגוני הטרור המובילים, 19 מהם פועלים דרך חברות תקשורת אמריקניות.

 

המרכז המידע לטרור ומודיעין, הפועל תחת עמותה של קהיליית המודיעין הישראלית, גילה בבדיקה שערך כי שלושת האתרים הראשיים של הג'יהאד האיסלמי פועלים בחסות חברות אמריקניות. גורם נוסף שמתעד בקפדנות את פעילותם של ארגוני הטרור האיסלמיים הוא אהרון וייסבורד והצוות שלו באתר "הגנה באינטרנט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר גדודי חללי אל אקצה. המטרה: להעיף מהרשת את אתרי הטרור
מומלצים