שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שר החוץ של צרפת: צריך לדבר עם ערפאת
  השר הצרפתי, מישל ברנייה, אמר בצאתו מפגישה עם מנהיגים יהודים בניו-יורק: כלום לא יכול להתבצע בלי ערפאת או נגדו. הוא מנהיגם הנבחר של העם הפלסטיני. זו היתה תגובתה של צרפת להתבטאויות האחרונות של מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, שקרא לערפאת לפרוש מהנהגת הפלסטינים

  הגישה הצרפתית: שר החוץ של צרפת, מישל ברנייה, קרא הלילה (יום ו') לקיים דו-שיח עם יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, והעריך שבלעדי ערפאת לא תחול כל תזוזה בתהליך השלום. ברנייה שוחח עם כתבים בצאתו מפגישה עם מנהיגים יהודים בניו-יורק.

   

  "אני סבור שכלום לא יכול להתבצע בלי ערפאת או נגדו. הוא מנהיגם הנבחר של העם הפלסטיני, ואנחנו חייבים לנהל עמו דו-שיח, משום שהוא מייצג את עמו", אמר ברנייה.

  זו היתה תגובתה הרשמית של צרפת להתבטאותו של מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, שפנה אמש ישירות לערפאת בדרישה שיוותר על מקומו בהנהגת הפלסטינים.

   

  "אדוני יושב הראש, עד מתי תחכה? כמה זמן אתה יכול להשאר בעמדתך, כאשר בני העם הפלסטיני סובלים?", אמר פאוול, וציין ש"רק כך יוכל ערפאת לזכות לראות את חלום חייו מתגשם - את הקמת המדינה הפלסטינית".

   

  ואילו שר החוץ הצרפתי הדגיש כי ארצו מעוניינת לטפח את קשריה עם מנהיגי העתיד של הפלסטינים, כמו גם עם מנהיגיה הנוכחיים: "יש דור חדש שאני מייחל לקידומו. אלו מנהיגים פלסטינים צעירים, שיישאו בגורלה של המדינה הפלסטינית". ברנייה קרא לישראל ולפלסטינים "לשוב בדחיפות לשולחן המשא ומתן".

   

  "מפת הדרכים עדיין קיימת"

   

  כשהתבקש להגיב על התייחסות ראש הממשלה שרון למפת הדרכים, הגיב השר הצרפתי: "עבורנו, מפת הדרכים עדיין קיימת. כל הצדדים תמכו בה. אין אלטרנטיבה מלבד כאוס. מעגל האלימות, שפוגע ללא אבחנה בילדים ישראלים ובילדים פלסטינים, חייב לבוא אל קיצו".

   

  הוא התייחס גם לנושא האנטישמיות בצרפת: "הנשיא שיראק והממשלה נחושים להילחם בכל צורות האנטישמיות, הגזענות ושנאת הזרים". 

   

  ראש הליגה נגד השמצה, אייב פוקסמן, שהשתתף בפגישה עם שר החוץ הצרפתי, אמר שמאז החליף ברנייה את שר החוץ לשעבר, דה-וילפאן, "חל שינוי גדול בטון ובאווירה. ממשלת צרפת הפסיקה להתכחש לקיומה של האנטישמיות". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  ברנייה וערפאת. ארכיון
  צילום: איי פי
  צילום: איי פי
  גישת צרפת. שיראק
  צילום: איי פי
  צילום: איי פי
  פאוול פנה לערפאת
  צילום: איי פי
  מומלצים