שתף קטע נבחר

ירושלים: לוח "קליעה למטרה" נגד שרון

על כביש בשכונת רחביה בירושלים צויר לוח "קליעה למטרה" ועליו שמותיהם של ראש הממשלה, שר האוצר ונשיא המדינה. בנוסף רוססו חיצים המובילים למשכן הנשיא, למעון ראש הממשלה ולביתו של נתניהו. המשטרה חוקרת

אלמונים ניצלו את יום הכיפורים לריסוס וצביעת כתובות נאצה. בשכונת רחביה בירושלים צויר לוח "קליעה למטרה" על הכביש ועליו שמותיהם של ראש הממשלה, אריאל שרון, שר האוצר, בנימין נתניהו, ונשיא המדינה, משה קצב.

 

לוח ה"קליעה למטרה" צוייר בצומת הרחובות מטודלה ו-עזה שבשכונת רחביה בירושלים, ועליו חיצים ושמות האישים, שנכתבו בעברית ובערבית. החיצים מכוונים למעון ראש הממשלה, למשכן הנשיא ולביתו של שר האוצר. המשטרה פתחה בחקירה.

 

עופר גורליק, תושב רחביה, סיפר ל-ynet: "ראיתי את הכתובות במוצאי כיפור, כשחזרתי מבית הכנסת. ראיתי צלם טלוויזיה. חשבתי שמצלמים את האנשים שחוזרים מבית הכנסת, אבל אז ראיתי את הציורים.

 

אני כבר לא מופתע מדברים כאלה. ראיתי כבר אוטובוסים מתפוצצים ודברים יותר גרועים. זה מאוד מעצבן, מאוד מכעיס. אני מתאר לעצמי שערבים מגיעים בלילה לשכונה ועושים עבודה כזאת".

 

עופר גורליק העריך שהכתובות צוירו בשעות הלילה: "קשה לי להאמין שזה קרה במהלך היום, כי אנשים מסתובבים ברחוב. זה רחוב ראשי. גם לא ראיתי שום דבר אתמול, לכן אני מתאר לעצמי שזה קרה במהלך הלילה".

 

לא הרחק משם, על קירות בית הכנסת הגדול בירושלים, רוססו כתובות נאצה כגון "האינתיפאדה תנצח - שרון רוצח", "על חטא שחטאתם בפני הפלסטינים בכיבוש - רצח", "המדינה ארגון טרור" ועוד.

 

על אנדרטה לזכר חללי השואה בחיפה צוירו צלבי קרס, סמלים של כת השטן, וסמלי הקומוניזם -פטיש ומגל. משטרת חיפה פתחה בחקירת האירוע, אך טרם נעצרו חשודים בפרשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
כתובות הנאצה בבית הכנסת הגדול
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
על קירות בית הכנסת הגדול
צילום: גיל יוחנן
מומלצים