שתף קטע נבחר

לנדאו יתמודד מול הנגבי על ראשות מרכז הליכוד

צחי הנגבי לא לבד. השר לנדאו הודיע שיתמודד מולו על ראשות מרכז הליכוד. לדברי לנדאו, התמודדותו לראשות המרכז נובעת מהצורך הברור והמיידי לשמור על עצמאות המרכז ועל תפקודו התקין והשקוף לאחר שנות שיתוק ארוכות

השר עוזי לנדאו הודיע הערב (יום א') על החלטתו להתמודד על תפקיד יו"ר מרכז הליכוד מול השר צחי הנגבי. לדבריו, ההחלטה נפלה לאחר מסע לחצים כבד מצד שרים, חברי כנסת, פעילים מרכזיים שקראו לו להתמודד.

 

לדברי לנדאו, התמודדותו לראשות המרכז נובעת מהצורך הברור והמיידי לשמור על עצמאות המרכז ועל תפקודו התקין והשקוף לאחר שנות שיתוק ארוכות. לנדאו הודיע על החלטתו לשר הנגבי, והביע אמון מלא כי ההתמודדות תיערך מתוך כבוד הדדי ובצורה הוגנת.

 

לנדאו הודיע כי הוא מתנגד להחלשת כוחו של המרכז. לדבריו, ההצעה לקידום חוק הפריימריז תגביר את השחיתות, תהפוך את ההתמודדות בפריימריז לנחלתם של בעלי ההון ותהדק את הקשר הפסול שבין הון לשלטון.

 

הוא אמר: "לצערנו יש אישים מרכזיים בתנועת הליכוד שנוח להם להדביק לחברי המרכז תדמית זולה, אולם בשעת מבחן, הוכיח מרכז הליכוד את בגרותו, וחרף מסע לחצים כוחני שנוהל נגדו, קיבל החלטות אמיצות המשקפות את האידיאולוגיה של תנועת הליכוד. למרות כוחות שיפעלו נגדי, ואף על פי כן, המאבק על עצמאות המרכז ותדמיתו הוא מאבק ראוי והכרחי".

 

על ראשות הלשכה יתמודדו דני נוה וגלעד ארדן

 

בראש המטה של השר לנדאו יעמוד ח"כ משה כחלון, שהסיר את מועמדותו לתפקיד יו"ר מהרכז לאחר הודעתו של השר לנדאו. גם יו"ר חוג "דרכך דרכנו" בליכוד, אליהו קורנפלד, שהודיע על התמודדותו לתפקיד, החליט לאחר הודעת השר, להסיר את מועמדותו והביע את תמיכתו בו.

 

שר הבריאות, דני נוה, הודיע על החלטתו להתמודד על ראשות לשכת הליכוד מול ח"כ גלעד ארדן. נוה אמר: "בכוונתי להפוך את הלשכה לגוף משפיע שבו ניתן יהיה לקיים דיונים ולקבל החלטות בנושאים מדיניים, כלכליים וחברתיים".

 

ח"כ גלעד ארדן הודיע מנגד על הקמת מטה הבחירות שלו לראשות לשכת הליכוד. לדבריו, "הלשכה בראשותי תהיה גוף עצמאי וחזק שישפיע על מקבלי ההחלטות בליכוד. על לשכת הליכוד לגבש מצע מדיני וחברתי ולהגביר את הקווים האדומים, אשר מאחוריה יתלכדו כל חבריה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
עוזי לנדאו
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: עמית שאבי
צחי הנגבי
צילום: עמית שאבי
מומלצים