שתף קטע נבחר

שריד: כנס מפקחי החינוך בגוש קטיף - פוליטי

שר החינוך לשעבר ואיש יחד טוען כי כנס מפקחי החינוך הממלכתי-דתי שנועד להתקיים בגוש קטיף הוא פוליטי, ומטרתו להביע התנגדות לתוכנית ההתנתקות. משרד החינוך טוען: הכנס הוא מקצועי לחלוטין

פוליטי או לא? שר החינוך לשעבר ואיש מרצ-יחד, ח"כ יוסי שריד קורא לשרת החינוך, לימור לבנת, לבטל כנס של מפקחי החינוך הממלכתי-דתי שנועד להתקיים בעוד כשבועיים בגוש קטיף, בטענה כי מדובר בכנס פוליטי שמטרתו התנגדות לתוכנית ההתנתקות של הממשלה.

 

בכנס יתקיימו מושבים שונים בשם "משמעות חינוכית של פינוי ישובים בארץ ישראל", "טרור בגוש קטיף", "המחנך נוכח התמודדות התלמידים בעת הזו" ועוד. אחד הנואמים הוא ראש מינהל החינוך הדתי, שמעון אדלר - זאת, למרות שחל איסור מוחט לכל עובד הוראה על עיסוק בעניינים פוליטיים.

 

לטענת שריד, "אי אפשר להשלים עם מפגן של מפקחים במשרד החינוך שהם עובדי מדינה המתריסים יחדיו כנגד מי שמעסיק אותם ומשלם את שכרם. אם מפקחי החינוך הממלכתי-דתי משתוקקים להזדהות עם גוש קטיף זו זכותם, אבל שיואילו בטובם לפרוש קודם ממשרותיהם הממלכתיות".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "הכנס הוא מקצועי לחלוטין, עבר את כל האישורים כולל אישור השרה. צריך לזכור שמשרד החינוך הוא חלק מצוות ההיגוי הפועל בהתמודדות עם השלכות ההתנתקות וכבר עכשיו יש מצבים של ילדים שנמצאים שם במצוקה. כל החינוך בגוש קטיף הוא ממלכתי-דתי, ולכן לאחר כל הדיונים בהשלכות של כינוס כזה הוחלט לקיימו בכל מקרה, תוך דגש על כך שמדובר בכנס מקצועי לחלוטין. בכל מקרה, חל איסור מוחלט על כל עובד הוראה על עיסוק בעניינים פוליטיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
שריד. פוליטי
צילום: תומריקו
באדיבות משרד החינוך
לבנת. מקצועי
באדיבות משרד החינוך
מומלצים