שתף קטע נבחר

אולמרט נפגש עם הרב אלישיב ועם דרעי

שר התמ"ת וממלא מקום ראש הממשלה נפגש עם מנהיגה הרוחני של יהדות התורה, הרב אלישיב, ועם ח"כ לשעבר, אריה דרעי. ח"כ רביץ: אולמרט רוצה לגייס את הקולות שלנו ולהביא לשרון מתנה לחג

מתקרבים לחרדים: ממלא מקום ראש הממשלה, השר אהוד אולמרט נפגש הערב (יום ב') עם הרב אלישיב, מנהיג הזרם הליטאי, הדמות הרוחנית המשפיעה על יהדות התורה. בפגישה שנמשכה כחצי שעה, נכח גם אריה דרעי, שתיווך בקיום הפגישה.

 

אולמרט סירב למסור פרטים על תוכן הפגישה. מקורביו אומרים כי מדובר בפגישה לבבית ונרגשת שבסופה בירך אותו הרב בהצלחה להמשך הדרך. נדיר שמנהיגות חילונית נפגשת עם הרב אלישיב. גורמים פוליטיים אומרים שהדבר מצביע על כך שהליכוד עושה מאמצים לקבל את תמיכת יהדות התורה בשלב הראשון באישור תקציב המדינה בכנסת. 

 

מושב החורף ייפתח בעוד 11 יום, ועל-פי ההרכב הקואליציוני, לממשלת שרון יש בעיה בהעברת התקציב ובהעברת חוק "פיצוי-פינוי", ולכן דרושים שינויים בהרכב הממשלה והקואליציה. בליכוד מצביעים על הפגישה כעליית מדרגה במשא ומתן הקואליציוני עם יהדות התורה.

 

נוכחותו של דרעי בפגישה מעידה אולי על ניסיונו של דרעי לחזור לזירה הפוליטית בדרך זו או אחרת, או על ניצול קשריו עם הרב אלישיב לטובת קיום הפגישה.

 

ח"כ רביץ: אולמרט רוצה להביא לשרון מתנה לחג

 

חברי הכנסת של יהדות התורה ממלאים את פיהם מים, לפי שעה, באשר לתוכן הפגישה. ח"כ גפני: "לא יודע מה פשר הפגישה".

 

ח"כ רביץ: "אני מניח שהפגישה היא בנוגע לתוכנית ההתנתקות. אולמרט רוצה לגייס את הקולות שלנו ולהביא לשרון מתנה לחג. למרות שהמשוכה הראשונה שבה תתמודד ממשלת שרון היא תקציב המדינה". עם זאת, ח"כ רביץ טוען שלפגישה אין שום קשר לתקציב.

 

"לאולמרט אין מה להגיד על התקציב. אנחנו הפסקנו את המו"מ הקואליציוני בגלל אי-שמירת הסטטוס קוו. שינוי הורידו את הראש, ואריק חזר בו מהפלירט שהיה לו אתנו, ועכשיו הם פתאום נזכרו שהם צריכים אותנו".

 

רביץ מוסיף: "אולמרט היה ראש עיר ושירת בנאמנות את הרב. יש לו מידות הגונות. הוא נשמע לרב כל הזמן". רביץ לא מבין מה עשה בפגישה חבר הכנסת לשעבר אריה דרעי. לדבריו, "התיווך של דרעי לא היה נחוץ. דרעי הגיע לפגישה כי הוא רוצה להיות 'אין'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישראל הדרי
אולמרט. מחפש תמיכה חרדית
צילום: ישראל הדרי
צילום: איי פי
מתנת חג לאריק?
צילום: איי פי
צילום: זום 77
פגישה עם הרב אלישיב
צילום: זום 77
צילום: דלית שחם
דרעי. תיווך והשתתף בפגישה
צילום: דלית שחם
אתר הכנסת
אולמרט נשמע לרב. רביץ
אתר הכנסת
מומלצים