שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ח"כ בשארה: "יותר מדי דוברים ישראלים בתקשורת הערבית"
  חבר הכנסת לועג לערוצי הטלוויזיה הערבים בעולם ה"מתחרים ביניהם" על אירוח דוברים ישראלים ונותנים לה "תעמולת חינם", וזאת "כשהטלוויזיה הישראלית לא מארחת דוברים ערבים רשמיים". משרד החוץ: בשארה מוכיח כי הדוברות הישראלית מצליחה

  ח"כ עזמי בשארה (בל"ד) פרסם מאמר ביומון המצרי "אל-אהרם", בו הוא קובל על כך ש"אמצעי התקשורת הערבים נותנים במה נרחבת ותכופה מדי לדוברים ישראלים", להגדרתו.

   

  במאמרו, שפורסם השבוע, לעג בשארה לערוצי הטלוויזיה הלוויינים בערבית, שלדבריו "מתחרים ביניהם" על אירוח דוברים ישראלים, וכן לעג לתעמולת החינם שלדעתו ניתנת לישראל. בשארה אף טען, שהתקשורת הערבית מקדישה תשומת לב מופרזת למתרחש בישראל, עד כדי כך שאפילו מסקרים עניינים שוליים כמו המעבר לשעון החורף.

   

  בשארה הסביר שאכן חשוב להתעניין ב"ישות הכלכלית המדינית הישראלית", כדבריו, אך תופעת אירוח דוברים ישראלים חורגת מכל גבול של סבירות. לדבריו, הטלוויזיה הישראלית לא מארחת דוברים ערביים רשמיים במקביל.

   

  בשארה טען שהתופעה התרחבה עד כדי כך שבצבא מונה דובר רשמי דובר ערבית, שמתראיין כשהוא לובש מדים. בנוסף, לדבריו, שני דוברי משרד החוץ המתראיינים

  לתקשורת בערבית (אמירה אורון וליאור בן דב), אינם משתייכים לדרג מקבלי ההחלטות, ואפילו במשרד החוץ לא ברור מה מידת החשיבות שניתנת בייצוגם בתקשורת בערבית.

   

  גורמים במשרד החוץ אמרו בתגובה: "על דרך השלילה ניתן ללמוד מדבריו של בשארה על הצלחת הדוברים הישראלים. אפשר לחשוב שדוברים ערבים עומדים בתור מתוך רצון להתראיין לתקשורת בישראל, ורק התקשורת הישראלית מונעת זאת מהם".

   

  בשארה אמר ל-ynet בתגובה: "דוברים רשמיים הם לא מומחים לענייני ישראל, אלא לתעמולה ותו לא. הם לא באים לתת ניתוח אובייקטיבי אלא מייצגים את העמדה הרשמית בלבד, שהיא פשוט תעמולה ועל כך הם מתרברבים. אני טוען שעל העולם הערבי לפתח מומחים לענייני ישראל שיפרשנו את ישראל, ולא להזמין דוברים רשמיים להתראיין ולחשוף את הקהל הערבי לתעמולה בלבד".

   

  בשארה הוסיף: "בישראל חושבים שזו הדמוקרטיה היחידה, אך לדעתי התקשורת הערבית דמוקרטית הרבה יותר מזו הישראלית. התקשורת הערבית מתרגמת לערבית מאמרים רבים מעברית. מתי לאחרונה זה קרה בכיוון ההפוך? בנושא הפלסטיני למשל, התקשורת הישראלית מאוד לא דמוקרטית. כמעט שאין סטייה מהקו הרשמי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בשארה. ביקורת תקשורתית
  צילום: אופירה יוחנן וולק
  צילום: טל נוה, דובר צה"ל
  מרכז תקשורת צבאי. יותר מדי?
  צילום: טל נוה, דובר צה"ל
  מומלצים