שתף קטע נבחר

שטייניץ: צריך לצאת ל"חומת מגן 2" בעזה

יו"ר ועדת חוץ וביטחון של הכנסת אומר כי ידרוש מראש הממשלה לשגר את צה"ל למבצע נרחב בעזה, כדי "לעקור את תשתית הטרור כפי שעשינו ביהודה ושומרון בחומת מגן". לדבריו, המבצע לא יעכב את ההתנתקות

בליכוד ובימין מתגברים הקולות הקוראים ליציאה למבצע צבאי נרחב בעזה, דמוי "חומת מגן" שנערך בגדה לפני שנתיים. זאת, בעקבות ההסלמה בסוף השבוע, המשך ירי רקטות הקסאם על שדרות שהביא למותם של 2 ילדים וכן הריגתם של 3 ישראלים ברצועה.

 

יו"ר ועדת חוץ וביטחון של הכנסת, ח"כ יובל שטייניץ, יעלה ביום שני הקרוב, בדיון שיתקיים בוועדה בהשתתפות ראש הממשלה שרון, דרישה לבצע מבצע "חומת מגן 2". לדבריו, "לא תהיה ברירה, יש להיכנס לעזה. יש להשתלט על כל רצועת עזה לכמה שבועות כדי לעקור את תשתית הטרור. זה אפשרי וזה לא קל, יהיו קורבנות אבל לא נוצרה כל ברירה. טוב מאוחר מאשר אף פעם לא".

 

שטייניץ מוסיף: "הצלחנו לעשות טיפול שורש לטרור ביהודה ושומרון. הפעילות שם הצליחה במידה רבה. התנאים בעזה אמנם שונים אבל במקרה של עזה - חומה לא עוזרת. זהו מבצע הכרחי. צה"ל מתמודד עם טרור המתאבדים שמגיע מיהודה ושומרון ועם ירי הקסאמים ברצועת עזה. גדר לא בולמת ירי תלול מסלול. יציאה למבצע חומת מגן היא עדיפה מאשר המציאות הנוכחית כאשר צה"ל יוצא ונכנס מבית חנון או מפאתי ג'בלייה".

 

האם ייתכן כי הקריאה לצאת למבצע נובעת גם מההתנגדות לתוכנית ההתנתקות של שרון? שטייניץ אומר שלא. "נותרו 6-7 חודשים עד למימוש בפועל של תוכנית ההתנתקות. נותר עוד מספיק זמן לפעול. דרוש מבצע כדי להרגיע את האש".

 

לעומתו, טען יושב ראש המפד"ל, אפי איתם: "התפיסה של ההתנתקות מתפוצצת לנו בפנים. עכשיו היא מתגלה כמחדל ביטחוני ולאומי, שאינו נופל בחומרתו ממחדל מלחמת יום הכיפורים".

 

איתם הוסיף כי "למרות אזהרות קציני צה"ל וראשי מערכת הביטחון, מוביל ראש הממשלה את אזרחי ישראל ואת חיילי צה"ל לתוך מלכודת מוות הגובה מחיר דמים יקר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
שטייניץ. מבצע חדש
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: דובר צה"ל
חומת מגן הראשון. שוב?
צילום: דובר צה"ל
צילום: מיכאל קרמר
איתם. מחדל כמו יום כיפור
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים