שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עובדי טפחות לביה"ד: הבנק לא משלם שעות נוספות
  מבקשים להורות להנהלה למסור את כל הנתונים על שעות עבודתם ב-7 השנים האחרונות, כדי שיוכלו להצליב עם מה ששולם בפועל

  ‏ועד עובדי הבנק וההסתדרות פנו היום (א') לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים בתביעה להורות להנהלת הבנק למסור את כל הנתונים שדווחו בגין שעות עבודתם של עובדי הבנק ב-7 השנים האחרונות. זאת, כדי שיוכלו להצליב עם מה ששולם לעובדים בפועל, ולהיערך לתביעה כספית בשם העובדים. 

   

  באמצעות עוה"ד לינדה עפרוני ומיכל ליבן-קובי העובדים טוענים כי אינם מקבלים תגמול עבור שעות העבודה שהם מבצעים מעבר למכסת ההקצאה המאושרת. גם תשלום אש"ל לשעות נוספות, לטענתם, לא ניתן באופן אוטומטי על ידי ההנהלה בגין אותן השעות הנוספות.

   

  ועד העובדים מציין, כי במשך תקופה ארוכה הוא מבקש מהנהלת הבנק להפסיק לדרוש מעובדיו לעבוד שעות נוספות שאינן משולמות, אך ההנהלה מתעלמת מדרישה זו.

   

  עוד טוענים העובדים, כי באחרונה נחסמה בפניהם הגישה במחשב אל דו"חות העבודה האישיים שלהם, לאחר שעד כה יכול היה כל עובד להפיק עבור

  עצמו את נתוני שעות העבודה שלו למשך שנה וחצי לאחור. בכך, לטענתם, מונעת ההנהלה, בחוסר תום לב מובהק, את האפשרות שכל עובד ועובד באופן אישי יפיק עבור עצמו את הנתונים ויעביר אותם לוועד לשם הכנת התובענה הנדרשת.

   

  עובדי טפחות מציינים, כי בנק טפחות עתיד להפסיק להתקיים כישות משפטית נפרדת עד סוף השנה הנוכחית ולהיות ממוזג בתוך בנק המזרחי. עקב כך, תביעה זו צריכה להילקח בחשבון על ידי המפקח על הבנקים, שטרם אישר את המיזוג, וכי הבנק צריך להיערך ולהפריש הוצאות בדו"חותיו הכספיים הקרובים.

   

  כאמור, הבנק מצוי בימים אלה בהליך של מיזוג, אליו מתנגדים העובדים, עקב פיטורים של רבים מהם. מתוך 650 עובדי הבנק, 100 כבר קיבלו מכתבי פיטורים, עוד 150 מעמדם לא ברור, ול-400 נוספים הובטח כי ישולבו בבנק הממוזג.

   

  מהנהלת הבנק נמסר: "מדובר בניסיון זול נוסף של הוועד להסיט את תשומת הלב מהעובדה שהם מועלים בתפקידם כנציגי העובדים, ולא מנהלים מו"מ על זכויות עובדי הבנק. חבל שהועד ממשיך בדרך פעולה זו במקום לעשות את מה שהוא מחויב לו עפ"י חוקת העבודה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים