שתף קטע נבחר

שרון פותח בסבב פגישות אישיות עם פעילי ליכוד

לקראת יישום תוכנית ההתנתקות, מתכוון ראש הממשלה להיפגש באופן אישי עם קבוצות קטנות של פעילי ליכוד. מחר ייארח במעונו בירושלים כ-60 פעילים מרכזיים. הסיבה הרשמית: אירוח בסוכה. הסיבה הפחות רשמית: ריכוך ההתנגדות מבית לתוכניתו

ראש הממשלה, אריאל שרון, החל להגביר את הפעילות בתוך מפלגתו - הליכוד - במטרה לרכך את ההתנגדות לתוכנית ההתנתקות. מחר (יום ב') הוא ייארח במעונו הרשמי בירושלים, כשישים עד שבעים פעילים מרכזיים בתנועה. 

 

העילה הרשמית היא אירוח בסוכת ראש הממשלה, אולם גורמים בלשכת ראש הממשלה אומרים ל-ynet כי המפגש יתקיים במסגרת ההחלטה להדק את הקשר עם פעילי השטח במפלגה, ובניסיון לנהל עימם דיאלוג "אינטימי".

 

מקורבים לראש הממשלה מסבירים כי "שרון נמצא במיטבו, כאשר הוא מדבר בקבוצות קטנות. במסגרות כאלה הוא יכול להסביר בצורה הטובה ביותר את הדברים שיש לו לומר". המפגש בבית ראש הממשלה היא לא הפעילות הפוליטית היחידה שמקיים שרון.

 

בחודשים האחרונים חידש שרון את המפגשים הפוליטיים הקבועים בימי חמישי במצודת זאב, עם פעילים שונים מרחבי הארץ. רעיון אירוח פעילים בבית ראש הממשלה אינו חדש. כבר לפני כשלוש שנים הציע ראש לשכתו של שרון דאז, אורי שני, לזמן פעילים לביתו של שרון בירושלים.

 

הקשר האישי עם ראש הממשלה

 

לאחר מפגש ראשון הבינו בסביבתו של שרון כי הרעיון מוצלח, גם לאור התבטאויות של פעילים נלהבים שאמרו כי "אחרי שלושים שנה שאני בליכוד, זו הפעם הראשונה שאני רואה את הבית הזה מבפנים".

 

למרות ההצלחה, לא התקיימו עוד מפגשים אינטימיים בבית ראש הממשלה. רק לפני כשלושה חודשים, הועלתה בסביבתו של שרון, שוב, אופציית האירוח במעון הרשמי של שרון בירושלים, בניסיון לחזק את הקשר עם פעילי השטח. "לנוכח השתלשלות האירועים במרכז במפלגה, והמתיחות הקיימת עם חברי המרכז, מדובר בצעד חיובי שנועד להחזיר את הקשר האישי", מסביר גורם בליכוד המקורב לשרון.

 

"הקשר האישי של שרון עם הפעילים נותק אחרי המשאל, ונוצר ניתוק וניכור. מפגשים מעין אלה יחזקו את הקשר עם הפעילים".

 

אם לשפוט על-פי דברי מקורבי ראש הממשלה, הרי שהמפגש של מחר לא יהיה האחרון, ובעתיד מתוכננים מפגשים נוספים עם פעילים, ובהם מפגשים עם פורום ראשי הסניפים. "לפי שעה לא תהיה הגברה של סיורים בשטח", אומרים מקורבי שרון, "אבל לקראת ההתנקות הוא ייראה יותר ויותר בשטח, בניסיון לרכך ולהסביר את עמדתו, ולהטיל את כל כובד משקלו בנושא זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
שרון פותח בסדרת מפגשים
צילום: תומריקו
צילום: תומריקו
פגישות עם חברי ליכוד. ארכיון
צילום: תומריקו
צילום: בועז אופנהיים
לרכך את ההתנגדות
צילום: בועז אופנהיים
מומלצים