שתף קטע נבחר

עצומה בליכוד: להדיח את שרון מראשות התנועה

מתנגדי שרון בליכוד מחתימים עצומה לקיים בחירות לראשות התנועה. לדבריהם, כבר 450 חברי מרכז חתמו. "המהלך לא נועד להחליף את שרון כראש ממשלה, אלא רק למנוע ממנו לטעון שהוא מייצג את הליכוד בשעה שהוא מתעלם מהחלטות המוסדות שלה"

עצומה נגד שרון: מתנגדיו של ראש הממשלה בתנועת הליכוד החלו בימים האחרונים בהחתמתם של חברי מרכז התנועה בדרישה לקיים תוך זמן קצר ביותר בחירות לראשות הליכוד.

 

הפעילים המתנגדים לתוכנית ההתנתקות ולצירוף העבודה לממשלה, החתימו עד כה קרוב ל-450 חברי מרכז על העצומה, והם מצפים להחתים עוד כ-500 איש. 150 חברי מרכז חתמו על העצומה בכנס הרמת כוסית שערך השר ישראל כץ בביתו שבדרום הארץ שבו השתתפו יותר מ-1,000 פעילים.

 

המתנגדים טוענים כי על-פי סעיפים 147 ו-150 ב' לחוקת הליכוד ניתן לקיים הצבעה לבחירת יו"ר חדש לתנועה גם אם היו"ר המכהן הוא ראש הממשלה בפועל.

 

בעצומה כותבים מתנגדיו של שרון: "אנו חברי ועידת מרכז הליכוד החתומים מטה דורשים בזאת לקיים דיון והצבעה חשאית להצעת החלטה לפיה לא יאוחר מ-60 יום מיום קבלת ההחלטה, יתקיימו בחירות ליו"ר תנועת הליכוד בקרב כלל חברי התנועה".

 

מתנגדיו של שרון מסבירים את המהלך בכך שהם רוצים להחליף את שרון באדם אחר שכן הוא אינו פועל לטענתם בהתאם להחלטות התנועה.

 

אלי קורנפלד, מראשי המתנגדים, אמר ל-ynet כי "המהלך לא נועד להחליף את שרון כראש ממשלה אלא רק למנוע ממנו לטעון כי הוא מייצג את הליכוד בשעה שהוא מתעלם מהחלטות המוסדות שלה".

 

גורמים בכירים בליכוד אמרו כי בהסתמך על גורמים משפטיים בתנועה, המהלך שאותו מבקשים מתנגדיו של ראש הממשלה ליזום אינו נראה כאפשרי לפי החוקה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שרון. "לא מייצג את הליכוד"
צילום: רויטרס
צילום ערוץ 2
מרכז הליכוד (ארכיון)
צילום ערוץ 2
מומלצים