שתף קטע נבחר

עולם מוזר ומעניין

שדה התעופה שנסגר בגלל ויברטור רוטט, מלאי קטיושות בחצר הבית, סיכול ממוקד נוסח המאפיה ותחרות פולו פילים שמסעירה את תאילנד

שדה התעופה נסגר בגלל ויברטור / כתב די-פי-איי בסידני

 

שדה התעופה "מקאיי" בעיר קווינסלנד שבחוף המזרחי באוסטרליה, פונה אתמול מחשש לפצצה לאחר שמאחד מפחי האשפה בשדה נשמעו צלילים ורעשים מוזרים.

 

נוסעים מבוהלים דיווחו לאנשי האבטחה על הרעשים יוצאי הדופן, ואלה החליטו לא לקחת שום סיכון ולפנות מייד את שדה-התעופה.

 

רק לאחר שהשדה פונה לחלוטין למשך שעה ארוכה, התבררה לכוחות הביטחון האוסטרליים ההמומים הסיבה לבהלה: מקור הרעש המוזר היה ויברטור שהושלך לפח האשפה והתחיל לפעול ולרטוט. "זה היה ממש מפחיד כשפח האשפה התחיל פתאום להשמיע קולות ולהמהם", סיפרה אתמול מנהלת מזנון, "ולכן קראנו לביטחון".

 

***

 

פולו פילים

 

משחק פולו על גבי פילים נחשב לאחד מענפי הספורט הפופולריים בתאילנד. בסוף השבוע האחרון נערכה תחרות "גביע המלך" שכל המשתתפים בה הם גברים בלבוש נשים.

צילום: רויטרס

 

 

***

 

מצא בחצר מלאי של קטיושות / דמיטרי פרוקופייב

 

אלכסנדר ניקולאייב (64), תושב העיירה מורוזובה שבסיביר, גילה מטמון בלתי צפוי בחצר האחורית של בית הקיט שלו: מלאי של רקטות קטיושה.

 

בית הקיט, כך נתברר, שוכן במקום ששימש לפני עשרות שנים כמגרש אימונים של צבא ברית-המועצות. המגרש נסגר – אבל הקטיושות נותרו. ניקולאייב המופתע התקשר לרשויות שוב ושוב, אך לא זכה לתשובה.

 

בסופו של דבר החליט לפתור את הבעיה בכוחות עצמו: הוא הזעיק את בן-דודו, תותחן במיל', וביקש ממנו לפרק את הקטיושות. בן-הדוד בדק וגילה כי מדובר בקטיושות שהנפצים הוצאו מהן, היות ששימשו לצורכי אימונים בלבד.

 

בשלב זה החליט ניקולאייב להשתמש בקטיושות הנטושות כדי לבנות באמצעותן גדר חדשה לחצרו. מאז שבנה את הגדר יוצאת הדופן, הוא מספר, אף גנב לא העז להתפרץ לבית הקיט.

 

***

 

סיכול ממוקד נוסח המאפיה / יוסי בר

 

המאפיה האיטלקית אינה קופאת על שמריה: את הדרכים המסורתיות לסגור חשבון עם יריבים מחליפות עכשיו שיטות חיסול מודרניות.

 

כך למשל בקלבריה שבדרום איטליה, שם חוסל באחרונה אחד הבוסים של המאפיה המקומית באמצעות טיל משוכלל שחדר את רכבו המשוריין. רוצחיו של הבוס, כרמינה ארנה בן ה-45, ארבו לו על אחת הגבעות ליד העיר קרוטונה.

 

המחסלים ידעו כי מכונית הלאנצ'יה של ארנה משוריינת, ולכן הצטיידו מראש במשגר טילים מודרני ובטילים רבי עוצמה. הרוצחים שיגרו 3 טילים לעבר המכונית. אחד מהם חדר את השריון ופגע בבוס. הסיכול, אגב, היה ממוקד בצורה מרשימה: ג'וזפה, בן דודו של הבוס שישב לצידו, רק נפצע.

 

ובעוד המשטרה חוקרת את הרצח, אתמול נודע כי אלפי צופים שבאו לצפות במשחק הכדורגל בין שתי קבוצות מקומיות נאלצו לעמוד דום במשך דקה לזכר הבוס המנוח.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
טילים בחצר הבית (אילוסטרציה)
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
חפץ חשוד?
צילום: רויטרס
מומלצים