שתף קטע נבחר

ענייני תחבורה

צעיר פולני שנדרס על ידי רכבת והפך למשותק משלם פיצויים לחברת הרכבות. הנימוק: התאונה שיבשה את לוח הזמנים. וגם: הספורט הלאומי במוסקבה - נסיעות חינם בכרטיסים מזוייפים

פאבל בנאשצ'ק, צעיר פולני שנדרס על-ידי רכבת והפך למשותק כתוצאה מכך, נדרש בסופו של דבר גם לשלם פיצויים לחברת הרכבות.

 

הנימוק: התאונה שיבשה את לוח הזמנים של הרכבות. "אנו פועלים על-פי סעיף 415 בחוק האזרחי, שקובע כי ניתן לתבוע פיצויים מאדם שגרם לעיכוב בתנועת הרכבות", הצדיק דובר חברת הרכבות הלאומית בפולין, כריסטוף לנצ'וסקי, את הדרישה התמוהה.

 

לנצ'וסקי הסביר, כי התאונה שבה היה מעורב בנאשצ'ק, באוגוסט 2003, גרמה לחברה הפסדים בסך 2,058 זלוטי (כ-580 דולר) – סכום שהקורבן נדרש לשלם.

 

(רויטרס)

 

נסע חינם בזכות "תעודת נוכל" שהציג  / דמיטרי פרוקופייב

 

נסיעה בלי כרטיס בתחבורה הציבורית הפכה ל"ספורט לאומי" בעיר קירוב שבצפון רוסיה. צעירים רבים מתחרים ביניהם מי יצליח לנסוע יותר פעמים בלי כרטיס, או בכרטיס מזוייף, מבלי להיתפס.

 

רק בחודש שעבר נעצרו באוטובוסים ובחשמליות ברחבי העיר יותר ממאה אנשים שהציגו לפקחים כרטיסים מזוייפים ותעודות פטור מזוייפות. הסוחרים עלו במהירות על הגל והם כבר מוכרים "תעודות פטור" שנועדו להטעות את הפקחים בתחבורה הציבורית ולהבטיח נסיעות חינם ללא הגבלה.

 

התעודות דומות להפליא לדבר האמיתי – תעודות שמחולקות לעובדי הרשויות ומאפשרות להם לנסוע בלי כרטיס. לא מזמן נעצר באוטובוס אדם שנסע חודשיים בלי כרטיס והציג לפקחים תעודה סולידית מאוד. היה בה הכל – הדגל הלאומי והסמל הלאומי. העטיפה היתה מעור משובח. אלא שעל העטיפה היה רשום באותיות זהב: "תעודת נוכל". הומור של זייפנים.

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים