שתף קטע נבחר

נכים למען ברק: "עילית שמואלי - כלי בידי פרץ"

בעקבות פרסום מכתבה של עילית שמואלי נגד אהוד ברק ב-ynet בו היא טענה כי הנכים לא השיגו דבר בתקופת כהונתו כראש הממשלה, וקריאתה שלא יחזור לחיים הפוליטיים, יוצאת שמחה בניטה, ממובילות מאבק הנכים, בהתקפה חריפה נגד שמואלי ולהגנת ברק: "אהוד דווקא עזר לנו המון"

הקרב על ראשות העבודה מתחמם: לאחר שאתמול פורסם ב-ynet מכתבה הנרגש נגד אהוד ברק של עילית שמואלי, אם לילדה נכה במאה אחוזים שהשתתפה במאבקים של הנכים בשנים האחרונות, מגיעה גם התקפה נגדית מצד תומכיו של אהוד ברק בקרב הנכים, שמכוונת גם נגד עמיר פרץ.

 

שמואלי תקפה בחריפות במכתבה את ראש הממשלה לשעבר, וקראה לו לא לשוב אל החיים הפוליטיים. "יש לך לב מאבן", כתבה שמואלי לברק. "אין לך למה לחזור".

 

בעקבות הפרסום ביקשה שמחה בניטה, יו"ר עמותת מזור - נכים לטובת נכים, שהיתה גם היא ממובילות הנכים בהפגנה הגדולה ב-99' להגיב על הדברים של שמואלי, בטענה כי הנכים דווקא השיגו בתקופתו של ברק הישגים מרשימים.

 

"הכרתי את אהוד ברק במהלך המאבק עצמו, ולמדתי להכיר אותו במשא ומתן", היא אומרת. "הוא עזר לנו, הנכים, המון. עילית שמואלי היא בכיינית. אנחנו באנו להיות גאים במאבק שלנו, ואנחנו מבינים את המוגבלויות בחברה הישראלית. מה שאנחנו ביקשנו זה לקבל כלים כדי להשתלב בחברה, ולא להתבכיין".

 

"אין לי ספק שעילית שמואלי מדברת מגרונו של עמיר פרץ. היא קיבלה תפקיד בנעמ"ת, שמכניס לה משכורת גבוהה. היא קיבלה תפקיד ממנו, והיא צריכה להיות השופר שלו. נכים לא מעניינים אותה ממטר, והיא לא נפגשת עם נכים. היא רק עלתה על הגב של הנכים. בהפגנות היא היתה פרימדונה, באה לתוכניות טלוויזיה ובכתה שאין לה במה להאכיל את הילדה שלה.

 

"רק ברק ינצח"

 

לדברי בניטה, "פרץ רוצה לכבוש את ראשות העבודה, והוא מנצל ניצול ציני את המצוקות של האנשים, של הנכים. היום הוא משתמש בה, מחר ישתמש במישהו אחר. עוד לא יבשה הדיו על ההסכם עם מפלגת העבודה, והוא כבר רוצה לקחת את ההנהגה. אבל זה לא יעזור לאף אחד, כי רק ברק, עם האישיות שלו והנתונים שלו, ינצח.

 

"העבודה לא תחזור לשלטון אם לא יהיה בראשה אדם כמו אהוד ברק. פרץ הביא למפלגתה שלו רק שלושה מנדטים. הנכים לא כל כך מטומטמים כמו שכולם חושבים. הם יודעים באיזה מאבק הם קיבלו הישגים, וזה קרה בתקופת אהוד ברק. כשפרץ הוביל מאבק אחרי זה, לא היה שום הישג.

 

"לשמואלי אין מה להלין נגד ברק. אני מכירה הרבה מאוד נכים ששמחים מאוד לשמוע שברק חוזר לפוליטיקה. פרס, עם כל הזכויות שלו, גמר את הקריירה שלו. הוא לא יכול להמשיך את המחנאות שהיתה בתקופת רבין. אם לא יתעשתו ויבינו שהם צריכים את ברק, הם לא יגיעו לשלטון.

 

"באופוזיציה העבודה היו אימפוטנטים לחלוטין. לא ראינו שום דבר חברתי שיצא מהם. ברק היה בסדר איתנו. הוא נתן, ונכנע, והבין, והנכים הגיעו להישגים בתקופתו יותר מאשר בכל תקופה אחרת, ובוודאי שיותר מאשר עכשיו, בתקופת הליכוד. אצל ברק, אחרי ההפגנות - בכל מצב, בכל בעיה, היתה לי דלת פתוחה אצלו.

 

"כששמעתי שברק מתכוון לחזור, טילפנתי למשרד שלו", אומרת בניטה, "והודעתי שאני רוצה להתנדב ולעזור לו. כשברק בשטח, אני באה לעזור לו, כי הוא מנהיג אמיתי. ולי אין שום תפקיד שקיבלתי ממנו".

 

שמואלי: אני לא צריכה להוכיח דבר

 

עילית שמואלי מסרה בתגובה כי "אין לי עניין להתעמת עם אף אחד חוץ מאשר אהוד ברק

אישית. זה לא מאבק שלי נגד שמחה בניטה ולא נגד אף אחד באירגון הנכים או בשום

מקום אחר. יש לי עניין אישי נגד חזרתו של אהוד ברק לפוליטיקה. הוא פגע בי

באופן אישי, כשחשפתי את מצוקתי.

 

"את האמת על תרומתי השקטה והאישית לכל נכה ונכה שפונה אליי, יודעים אותם אנשים, מקבלים את מלוא העזרה, את מלוא החום והאהבה, ואין לי שום צורך להוכיח זאת לאף אחד, מלבד בורא עולם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
בניטה. "ברק עזר לנו המון"
צילום: זום 77
צילום: אלעד גרשגורן
עילית שמואלי ובתה. "בלי התבכיינות"
צילום: אלעד גרשגורן
צילום: חן מיקא
פרץ. "מדברת מגרונו"
צילום: חן מיקא
ברק. "רק הוא ינצח"
צילום: גלי תיבון
מומלצים