שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הזוכה בפסטיבל עכו: "שיבוט"

  "שיבוט" של יניב שנצר זכתה בפרס ההצגה המצטיינת בפסטיבל עכו, והוגדרה על ידי השופטים כ"אירוע תיאטרוני מוקפד ובעל עוצמה". ע"פ ההערכות ביקרו בפסטיבל למעלה מ-250 אלף איש

  פרס ההצגה המצטיינת של פסטיבל עכו הוענק הערב (ג') ליצירתו של יניב שנצר, "שיבוט". את הפרס, בסכום של 30 אלף שקל, העניקו לזוכה חבר השופטים בראשות הבימאית ומנהלת תיאטרון המעבדה, אופירה הניג. לצידה כיהנו השנה בוועדת השיפוט ד"ר הדסה שני, הבמאי ומנהל מרכז התרבות בנצרת, ריאד מסארווה, השחקנית סמדר יערון והמוסיקולוג-פרופסור עודד זהבי.

   

  בנימוקי השופטים נכתב: "עבודה זו בוחנת מחדש את גבולות האירוע התיאטרוני, ויוצרת שילוב ואחדות בין האמנויות: מוזיקה, אמנות פלסטית, תנועה ומשחק. היצירה מאתגרת את תפיסת החלל ויוצרת מפגש בין מהלך זמן של אירוע תיאטרוני נתון בעל התחלה וסוף לבין תפיסת הזמן של צפייה באמנות פלסטית. ההצגה בוחנת את היחסים בין הצופה ליצירה, ומנהלת דיאלוג עם שורשים תרבותיים שונים ויוצרת חווייה אסתטית, רב-חושית, מטרידה, מגרה ומעוררת מחשבה. 'שיבוט' הוא אירוע תיאטרוני מוקפד ובעל עוצמה, שנעשה בעבודת אנסמבל על בסיס של הקשבה ותיאום מרגשים וראויים לציון, ועל כך ניתן להם הפרס".

   

  היוצרים המבטיחים: יונתן לוי וליאור ווטרמן

   

  פרס נוסף המוענק זו השנה הרביעית ברציפות על-ידי קרן אמריקה ישראל הוא מענק היצירה ליוצר המבטיח. הפרס, בסכום 25 אלף שקל, הוענק השנה על-פי שיקול דעתם של חבר השופטים בתחרות הראשית ליונתן לוי וליאור ווטרמן, יוצרי ההצגה "מנו מלך אטלנטיס".

   

  בנימוקיהם כתבו השופטים: "בעבודתם גילו השניים שימוש מושכל, מלא דמיון והומור ובמרכיבים שונים של העשייה התיאטרונית: המילה, המוזיקה, המיזנסצינה והאביזר. זו עבודה אנרכיסטית ומקסימה, ואנחנו מאחלים להם בהצלחה".

   

  חבר השופטים החליט להעניק בנוסף ציון לשבח לאנסמבל השחקנים בהצגה "הדרך לעין חרוד", עיבוד בימתי של מור פרנק ומיכל קפלן לספרו האפוקליפטי של עמוס קינן. בנימוקיהם כתבו השופטים: "החלטנו להעניק ציון לשבח על עבודת המשחק הנפלאה של אנסמבל השחקנים, הכולל את שלום שמואלוב, יוסף סוויד, יורם יוספברג, ששי סעד ושרון רושימק. בציון לשבח זה אנו רוצים להצהיר על חשיבות מקומו של השחקן בעשייה התיאטרונית, על ההירתמות ועל המסירות של שחקנים רבים, לרוב בתנאים קשים וללא תגמול נאות, לפסטיבל עכו בפרט ולתיאטרון בכלל".

   

  סדנאות הבמה, בניהולה של ריבי פלדמסר, מעניקים זו השנה השלישית מלגות לימודים לשחקנים בולטים בהפקות התחרות של הפסטיבל. פרס זה הוענק השנה לטובה בירנבאום, המשתתפת בהפקה "חתוך דק דק", ולסלאח בכרי, על תפקידו בהצגה "יום בחיינו", מאת המחזאי הסורי סעדאללא וונוס.

   

  בפסטיבל, שחגג השנה חצי יובל, ביקרו על-פי הערכות המשטרה יותר מ-250 אלף איש, ו-12,600 כרטיסים, שהם 90% מכלל הכרטיסים שהועמדו למכירה, נמכרו. מהנהלת הפסטיבל נמסר כי מדובר בהיקף מכירה הגבוה ב-30% מהיקפי מכירות הכרטיסים בפסטיבלים שנערכו בחמש השנים הקודמות. במהלך ארבעת ימי הפסטיבל התקיימו 300 מופעים של 40 הפקות שונות, ומתוכן 10 הצגות מקוריות שהועלו בבכורה במסגרת התחרות.

   

  עוד על פסטיבל עכו:

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מתוך "שיבוט". בוחנת מחדש את הגבולות
  לאתר ההטבות
  מומלצים