שתף קטע נבחר

ארה"ב: הופסקה פעילותם של זבלנים שהונו גולשים

ה-FTC הגיש תלונה נגד שני נוכלים, שפיתו משתמשים לשלוח אליהם כספים כחלק ממיזם לפתיחת עסק מהבית, בגין הפרת חוק האנטי ספאם האמריקני וחוקים אחרים

בית משפט אמריקני הוציא אתמול (ג') צו סגירה לעסק, שנעזר בדואר זבל בכדי לפתות גולשים לקחת חלק במיזם של עבודה מהבית, כך מסר ה-FTC (רשות המסחר הפדרלית).

 

לדברי ה-FTC, הנוכלים, גרגורי ונאדירה בריאנט מפלורידה, הבטיחו לגולשים שקיבלו את הודעות הדואר הפרסומיות שלהם, שירוויחו ארבעה דולרים עבור כל מעטפה שישלחו אליהם, ובלבד שירכשו "ערכה ייחודית" ב-24.77 דולרים. אותם המשתמשים שנפלו קורבן להונאה, קיבלו לביתם תקליטור ובו הסברים, כיצד לשכנע אחרים לשלם עבור ערכה דומה. לאחר תקופת נסיון של 30 יום, חויבו הלקוחות ב-24.95 דולרים נוספים.

 

שני הנאשמים, שפעלו תחת מבחר שמות בדויים, לא הסכימו לשלוח החזר כספי למבקשים, ועל פי ה-FTC, הפרו מספר חוקים, ביניהם חוק האנטי ספאם האמריקני, שאוסר על זיוף כתובת הדואר האלקטרוני, ועל שימוש בשורת נושא מזויפת, כגון "מידע כבקשתכם", שנועדו לגרום לגולשים לפתוח את ההודעות. כמו כן עברו השניים על חוקי טלמרקטינג וחוקים עסקיים אחרים.

 

אנשי הרשות מסרו כי בשלב זה הוצא צו סגירה נגד מפעלם המפוקפק של בני הזוג, וכי הם יפעלו לסגירה מוחלטת של הפעילות, ולהשבת כספי הקורבנות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פי סי מגזין
כתובות ושורות נושא מזויפות
צילום: פי סי מגזין
מומלצים