שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ה-FBI החרים שרתים של ארגון התקשורת "אינדימדיה"
  שיתוף פעולה חוצה גבולות: הבולשת הפדרלית בארה"ב הורתה לחברה אמריקנית למסור לידיה שרתים של "אינדימדיה" הממוקמים בבריטניה, ככל הנראה בעקבות בקשות של משטרת צרפת ושוויץ

  הבולשת הפדרלית בארה"ב החרימה ביום ה' צמד שרתים של רשת אתרי החדשות העצמאיים, "אינדימדיה". זאת, בעקבות צו של בית משפט שהוצא נגד Rackspace, חברת האחסון האמריקנית של האתרים. על אף שעשרות אתרי "אינדימדיה" ברחבי העולם ממשיכים לפעול, תפיסת השרתים שיבשה את הפעילות של מספר תחנות רדיו-אינטרנט קהילתיות ופגעה בתצוגה של כ-20 אתרים מקומיים של "אינדימדיה", בהם האתרים בבלגיה, גרמניה וברזיל.

   

  הפעולה הייתה כרוכה בשיתוף פעולה בינלאומי: על אף שהצו הוצא בארה"ב והוגש לחברת Rackspace האמריקנית, השרתים המדוברים ממוקמים פיזית בסניף החברה בבריטניה, אשר נתון לסמכות השיפוטית המקומית. למרות זאת, Rackspace נענתה לצו ומסרה ל-FBI את השרתים.

   

  הסיבה להחרמת השרתים עדיין אינה ידועה, אך ההשערה ב"אינדימדיה" היא כי מקורה בתצלומים שפורסמו בחודש שעבר באחד האתרים הצרפתיים של הארגון, ובהם נראו סוכנים חשאיים של משטרת שוויץ המצלמים מפגינים בצרפת. על פי דובר "אינדימדיה", ה-FBI פנה בעבר ל"אינדימדיה" ודרש להסיר את התצלומים מהאתר מאחר והם "חושפים מידע אישי" על הבלשים. זאת, למרות שהתמונות צולמו ברחוב.

   

  על פי דיווחי סוכנויות הידיעות בצרפת ובאיטליה, ה-FBI פעל נגד החברה האמריקנית בעקבות בקשה של משטרת צרפת ושוויץ. "היוזמה לפעולה אינה של ה-FBI", מסר לסוכנות הידיעות הצרפתית, איי.אף.פי, דובר הסוכנות, ג'ו פריס.

   

  פריס הסביר, כי ה-FBI ביקש את הוצאת הצו בעקבות פנייה של המדינות הזרות, במסגרת אמנת MLAT, הקובעת הליכים לשיתוף פעולה בין מדינות בנושאים כמו טרור בינלאומי, חטיפת ילדים והלבנת כספים. Rackspace אישרה בתגובה כי החקירה לא החלה בארה"ב אך סירבה למסור פרטים נוספים, בהתאם לחוק האוסר עליה לפרט.

   

  אינדימדיה: מסע רדיפה

   

  "אינדימדיה" טענה בהודעה לעיתונות, כי החרמת השרתים היא חלק ממסע רדיפה נרחב מצד הממשל האמריקני בחודשים האחרונים, המעוניין לפגוע בחופש
  הביטוי של כלי תקשורת שאינם מיישרים קו עם ההסברה הרשמית. רשות התקשורת הפדרלית בארה"ב הורתה בחודש שעבר על סגירת כמה תחנות רדיו קהילתיות של הארגון. נוסף על כך, ה-FBI פתח בחקירה בעקבות מאמר של גולש באיזור הפרסום החופשי, המאפשר לכל אדם להעלות לאתר ידיעה משלו, מבלי שתערך. המאמר נקב בשמות חברי הוועידה הרפובליקנים ומקום שהותם בניו יורק בזמן הוועידה. עם זאת, לא ברור אם תפיסת השרתים קשורה לחקירה זו.

   

  "אינדימדיה" (מרכז התקשורת העצמאי באנגלית) הוקמה ב-1999 במטרה לספק סיקור אלטרנטיבי של ההפגנות נגד כנס ארגון הסחר העולמי בסיאטל. מאוחר יותר הוקמו עשרות אתרים לארגון ברחבי העולם, המדווחים על נושאים שנויים במחלוקת שאינם מסוקרים על ידי כלי התקשורת המרכזיים או מציעים זווית סיקור אלטרנטיבית.

   

  אתר "אינדימדיה" הישראלי עבר להתאחסן בשרת קנדי לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה הורה על פתיחת חקירה בעקבות פרסום קריקטורה עם מאפיינים ניאו נאציים שפורסמה על ידי גולש באיזור הפרסום החופשי באתר. בקריקטורה של הקריקטוריסט הברזילאי, לטוף (Latuff), נראה ראש הממשלה, אריאל שרון מתנשק בלהט עם מנהיג גרמניה הנאצית, על רקע אדום. בחודש מרץ, 2003, הוגשה תלונה למשטרה בעקבות תמונת פוטומונטאז' שפורסמה באתר, בה נראה ראש ממשלת ישראל, אריאל שרון, כאשר הוא לובש מדי אס אס ומצדיע במועל יד לדגל צלב-קרס, שמתנוסס על רקע ירושלים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים