שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ח"כ כבל: "לפרסם רשימת מקבלי ההזמנות מול שווייץ"
  מקובל לחלק הזמנות למשחקים, אבל כשקרוב ל-7,000 צופים נכנסים בחינם כפי שהיה במוצ"ש נגד שווייץ, מתעוררת תחושה לא נעימה; ח"כ כבל דורש מיו"ר ההתאחדות לפרסם את אופן חלוקת הכרטיסים. לקראת קפריסין: גרנט יבקש מההתאחדות לדחות את המחזור ה-10

  אחרי נצחונה של נבחרת ישראל בחודש שעבר על קפריסין (1:2), העסיקה סוגיית הקהל את ראשי ההתאחדות לכדורגל לא פחות מהתוצאה עצמה. לקראת המשחק נגד שווייץ (2:2), הבטיחו בהתאחדות, יעשו הכל כדי למלא את היציעים ברמת גן, גם אם מדובר בהכנסה נמוכה יותר ובמאמצים גדולים יותר - הסעות לקבוצות חיילים, הזמנת ילדים מיישובי קו העימות וכרטיסים במחיר שווה לכל נפש. 

   

  בסופו של דבר נכחו באיצטדיון רמת גן במוצאי שבת כ-38 אלף צופים, הישג מרשים לכל הדעות. עם זאת ציינו בהתאחדות כי למשחק נמכרו כ-31 אלף כרטיסים, מה שמעלה תמיהה לגבי יתר 7,000 האוהדים שישבו ביציעים. מקובל וראוי אמנם לחלק הזמנות למשחקים בינארציים ומי מאיתנו לא עשה פעם אחת לפחות את דרכו לטריבונה, כשבידו כרטיס עליו מוטבעת החותמת האטרקטיבית "הזמנה"? ובכל זאת, מספר רב כל כך של צופים שלא שילמו צריך להדאיג.

   


  אוהדים ששילמו למשחק מול שווייץ עושים שמח (צילום - ראובן שוורץ)

   

  מתוך 31 אלף הכרטיסים נמכרו כ-5,000 לעמותת לב לבייב שהביאה למשחק אלפי ילדים משדרות ויישובי הסביבה, אולם בהתאחדות לכדורגל לא מכחישים שבנוסף חולקו גם כ-7,000 הזמנות. בתוך בליל המספרים הזה אסור לשכוח כי אשתקד, בדו"ח סטרשנוב שעסק בחוליי הכדורגל הישראלי, נקבע באופן ברור וחד משמעי (סעיף 52) כי "יש להפסיק לאלתר את הנוהג של חלוקת כרטיסי כניסה חינם לכל אדם, ללא קריטריונים ברורים. הננו ממליצים להגביל את מספר כרטיסי החינם ולהפחיתם באופן משמעותי".

   

  ח"כ איתן כבל (עבודה) שלח מכתב דחוף בנושא ליו"ר ההתאחדות, איצ'ה מנחם, וביקש באופן מיידי לקבל לידיו את רשימת ההזמנות שחולקו. "...התוצאה (של המשחק - מ.ג) איכזבה רבים אך יחד עם זאת הגיעו למשחק כ- 38 אלף אוהדים שהביעו תמיכה ואהדה בלתי מסוייגת בנבחרת, ואני שמח ומברך על כך", כתב ח"כ כבל. "בהמשך לשיחות שניהלנו בעבר אבקש לדעת מדוע, לפי הפירסומים, נמכרו כ-31 אלף כרטיסים, כאשר בפועל היו באיצטדיון כ- 38 אלף אוהדים. נודע לי כי חולקו אלפי הזמנות לתושבים מקו העימות וגורמים דומים אחרים, אשר אין אני מכוון אליהם בפנייתי זו.

   

  "אני מבקש לדעת כמה הזמנות חולקו על ידי ההתאחדות במסגרת הטבות שונות ומשונות ובכלל זה אנשי ציבור. בדו"ח של השופט סטרשנוב קיימת התייחסות הקובעת שההתאחדות מחלקת כששת אלפים כרטיסי הזמנה למשחקי הנבחרת, וזהו מצב בלתי נסבל. הגיעה העת להבריא את הכדורגל מהנגע של חלוקת כרטיסי הזמנה ואני נכון לסייע לך בכל אשר אדרש, על מנת לשנות את המצב".

   

  גרנט מבקש לדחות את המחזור העשירי

   

  מאמן הנבחרת, אברהם גרנט, ייצא ביום רביעי לצפות ביריבתה הבאה של ישראל, קפריסין, שתארח את צרפת. גרנט והצוות המקצועי של הנבחרת ביקשו מההתאחדות לפנות לפחות שלושה ימי אימון לקראת המשחק, שייערך ב-17 בנובמבר. בנוסף ביקש הלאומי מההתאחדות לדחות את מחזור ליגת העל שמתוכנן ל-13 בחודש כדי לכנס את הנבחרת מוקדם יותר.

   

  אגב, באותו מחזור - ביום ראשון במשחק המרכזי - אמורה מכבי חיפה לפגוש את מכבי תל אביב כששתי הקבוצות הן ספקיות השחקנים העיקריות לסגל הלאומי. בהתאחדות הבטיחו לעשות כל מאמץ לדחות את המחזור אולם נכון לעכשיו אין תאריך חלופי.


  פורסם לראשונה 10/10/2004 23:04

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יוסי רוט
  אוהדי הנבחרת במשחק מול שווייץ
  צילום: יוסי רוט
  יו"ר ההתאחדות, איצ'ה מנחם
  צילום: יוסי רוט
  מומלצים