שתף קטע נבחר

מצ"ח פתחה בחקירה נגד המ"פ ש"ריסס" נערה

הפרקליט הצבאי הראשי הורה לפתוח בחקירה פלילית נגד הקצין שירה באימן אל-המס בת ה-13 שהתקרבה למוצב ברפיח. הקצין עשוי להיעצר עם תחילת המשפט מחשש לשיבוש הליכים

לא יעברו לסדר היום: הפרקליט הצבאי הראשי, תת אלוף אביחי מנדלבליט, הורה אמש (יום א') למשטרה הצבאית לפתוח בחקירה בפרשיית הירי באימן אל-המס בת ה-13, ברפיח בשבוע שעבר. זאת בעקבות עדויות שפורסמו ב-ynet וב"ידיעות אחרונות", לפיהן ביצע מפקד פלוגת גבעתי במוצב "וידוא הריגה" בגופת הנערה.

 

עם פתיחת החקירה עשויה המשטרה הצבאית החוקרת אף לעצור את הקצין מחשש לשיבוש הליכי משפט.

 

מעדויות חיילים עולה כי מפקד הפלוגה ירה מנשקו האישי שני כדורים בגופתה של אימן אל-המס, וגם לאחר שכבר היה ברור כי מתה, ירה בגופתה צרור כדורים. 

 

העדויות: "ירי מטווח אפס"

 

"מפקד הפלוגה התקרב לילדה וירה בה מטווח אפס צרור מהרובה שלו, לאחר שהיא כבר שכבה על הרצפה ומתה". כך סיפר במהלך החג ל-ynet חייל מהפלוגה המסייעת של גדוד שקד מחטיבת גבעתי על נסיבות מותה של אימן אל-המס בת ה-13, שהתקרבה ביום רביעי השבוע סמוך למוצב גירית בגבול ישראל-מצרים ונורתה למוות על ידי חיילי המוצב.

  

זמן קצר לאחר האירוע החלו להתעורר סימני שאלה באשר למה שקרה שם באמת. בצה"ל ניסו להסביר כי הנערה נעה לכיוון המוצב ובידה תיק שנחשד כתיק עם מטען חבלה, זאת מאחר ששעה קודם לכן נורה באזור מחבל חמוש. אך לאחר שבגופה של הילדה נמצאו 20 קליעים וכאשר בצה"ל הודו כי בתיק הילדה היו בסך הכל ספרים ומחברות - התעצמו החשדות.

  

"בהתחלה התקבל דיווח על דמות חשודה שמתקרבת למוצב", סיפר החייל. "כולם נכנסו לכוננות מיוחדת, מן נוהל כזה שהמוצב נערך אליו בכל פעם שיש דמות חשודה שמתקרבת לאזור. צריך להבין ולזכור שישנו שטח מסויים שאסור לתנועה של פלסטינים וכל אחד שמתקרב יכול להיות מחבל מתאבד או מישהו שמנסה להסית את תשומת לב הכוחות, בזמן שמחבל אחר רוצה לבצע פיגוע. כולם בשלב הזה חשודים". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
גופת הנערה שרוססה
צילום: איי פי
צילום: איי פי
הקרובים מתאבלים
צילום: איי פי
מומלצים