שתף קטע נבחר

איציק: אם ארצה - אפיל את שרון

יו"ר סיעת העבודה ח"כ דליה איציק בראיון לוחמני לקראת פתיחת מושב החורף. "במושב הזה נהיה הרבה יותר קשים עם שרון. נפסיק להיות מחלץ הפקקים שלו; רשת הביטחון תהיה מחוררת". היא משוכנעת שהדרך לבחירות קצרה ("הדינמיקה כבר החלה") ושח"כים מסיעתה יעברו לשורות השמאל. היכונו למושב החם

"מספיק שאגיש הצעת אי אמון בניסוח נכון הקשורה לאי יציאה מחבל מעזה - כדי להפיל את שרון בכל רגע. עד כה לא עשינו זאת אבל עתה אין יותר רשת ביטחון גורפת, הרשת תהפוך ליותר ויותר מחוררת". כך אמרה היום (ב') ל-ynet יו"ר סיעת העבודה, ח"כ דליה איציק, עם פתיחת מושב החורף של הכנסת. 

 

איציק לא מותירה לראש הממשלה מקום לספק: "המושב הזה נהיה הרבה יותר קשים עם שרון. גרירת הרגליים, התרגילים והראיון של דב וייסגלס - כל אלו מביאים אותנו להחלטה שלא נוכל להיות יותר מחלץ הפקקים הלאומי. נפסיק להתנהג כלפיו כבן התועה שצריך לחבק".

 

איציק מותחת ביקורת חריפה על התנהלותו של ראש הממשלה במהלך הפגרה ועל ההבטחות שלא מומשו: "יש לו מפלגה מחורבנת שלא נותנת לו לעשות כלום, את שלושת חודשי הפגרה הוא לא ניצל למרות ההבטחות. החשש שלי הוא שהציניות שלו נועדה לנצל אותנו".

 

דוגמה ל"אי שיתוף הפעולה" מצד ראש הממשלה לדבריה היא התנהלותו ביחס לנאום המדיני שלו היום בפתח המושב. "מה הבעיה שלו להרים טלפון ליו"ר האופוזיציה שמעון פרס ולשתף אותו בתוכן נאומו?"

 

תסריט הקמת ממשלת אחדות לאומית, שרק לפני כמה חודשים נראה ריאלי, נראה רחוק מתמיד. "אין סיכוי לכינון ממשלת אחדות לאומית שכן זבולון אורלב יישאר לפחות עד מרס, וכל הרעיון היה שנצטרף כדי להעביר את תוכנית ההתנתקות. אבל כל עוד אורלב שם, זה לא יקרה".

 

איציק משוכנעת לפיכך שהדרך לבחירות נסללה. "אני לא מוציאה מכלל אפשרות שהקדמת הבחירות תבוא מיוזמתו של שרון. כולם בדעה כאילו הכנסת תפזר את עצמה במושב הזה. להערכתי, ראש הממשלה יפזר את הכנסת בעיתוי המתאים לו ויילך לבחירות מוקדמות".

 

לדבריה, "החל התהליך, הדינמיקה שמובילה לבחירות מוקדמות - זו מעין ציפייה שמגשימה את עצמה. גם אהוד ברק לא רצה בחירות לאחר שנה וחצי אבל הדינמיקה חזקה מכל".

 

היא מעריכה שבמושב הנוכחי "יהיו זליגות של חברי כנסת מסיעה לסיעה". לדבריה, חברי כנסת מסיעתה יעברו לשורות השמאל וגם בכיוון ההפוך תהיה תנועה: "אפי איתם יזלוג לתקומה של צבי הנדל, מרינה סולודקין תעזוב את הליכוד ועוד".

 

ואי אפשר בלי אהוד ברק. איציק מתייחסת בזהירות לנושא שובו למפלגה. לדבריה, "הגעתו הצפויה של של ברק למפלגה יוצרת תזזית לא פשוטה ותגרום לכך שכל האנרגיה שלנו תתרכז פנימה ולא החוצה, מצב לא פשוט עבורי כיו"ר הסיעה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דודו פריד
איציק. "ח"כים ממפלגתי ינטשו"
צילום דודו פריד
צילום: תומריקו
שרון. "רצה לנצל אותנו"
צילום: תומריקו
ברק. "גורם לתזזית"
צילום: גלי תיבון
מומלצים