שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  פרופ' לביוטכנולוגיה ממכון וייצמן זכה בפרס יוקרתי

  פרופ' אהוד שפירא זכה בפרס רשת הטכנולוגיה העולמית לשנת 2004, שמוענק מדי שנה לכ-30 יחידים וארגונים שהחידושים הטכנולוגיים שלהם עשויים להשפיע באופן משמעותי על עתיד הטכנולוגיה והחברה

  פרופ' אהוד שפירא ממכון ויצמן למדע זכה בפרס רשת הטכנולוגיה העולמית לשנת 2004 בתחום הביוטכנולוגיה. פרס זה מוענק מדי שנה לכ-30 יחידים וארגונים שהחידושים הטכנולוגיים שלהם עשויים להשפיע באופן משמעותי על עתיד הטכנולוגיה והחברה.

   

   

   

  חישובים באמצעות מולקולות

   

  הפרס הוענק לפרופ' שפירא על מחקריו המקוריים בפיתוח דרכים לביצוע חישובים באמצעות מולקולות של החומר הגנטי די-אן-אי, ואנזימים שונים. תהליך חישוב מולקולרי זה נועד (על פי חזונו של פרופ' שפירא)  לאיבחון ולטיפול במחלות שונות כמו למשל סרטן.

   

  מחקר זה הוביל לפיתוח מערכת החישוב הביולוגית הקטנה בעולם, המופיעה בספר השיאים של גינס (טריליון מערכות חישוב כאלה מצויות בטיפה אחת של תמיסה). פרופ' שפירא וחברי קבוצת המחקר שלו "שידרגו" באחרונה את מערכת החישוב הזאת, כך שכיום היא יכולה לאבחן סמנים מולקולריים הקשורים לתהליכים של התפתחות סרטן במבחנה (כלומר, לא בגוף חי), ולשחרר בתגובה מולקולה שבולמת את התהליך.

   

  שיח בין תחומי ופיתוח

   

  חתני פרס רשת הטכנולוגיה העולמית נבחרים על-ידי עמיתיהם ברשת: כ-800 יחידים וארגונים, מ-50 מדינות שונות, הפועלים בחזית הטכנולוגיה העולמית. המטרה המוצהרת של הרשת היא לקבץ את האנשים והארגונים החדשניים והמקוריים ביותר בתחומי פעילותם, לעודד שיח בין-תחומי ולקדם פיתוח רעיונות חדשים.

   

  בין חתני הפרס בעבר אפשר למנות את ד"ר ג'. קרייג ונטר, מייסד חברת סלרה גנומיקה, וד"ר לירוי הוּד, שהמציא את הטכנולוגיות שאיפשרו את פיענוח גנום האדם וגנומים של אורגניזמים נוספים. מכון ויצמן למדע קיבל את פרס הטכנולוגיה העולמית לארגונים הפועלים בתחום הבריאות והרפואה בשנת 2003.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים