שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "הבימה"' מוותר על שרית חדד

  למרות שכבר השקיע בפיתוח הרעיון למחזמר על חייו של אריס סאן, החליט התיאטרון הלאומי לא להעלותו "בתקופה הקרובה". המפיק אבי גואטה, השותף ליוזמה: "עם '"הבימה"' או בלעדיו, נלך על זה"

  בתיאטרון "הבימה" התגבשה החלטה לא להעלות "בתקופה הקרובה" את המחזמר על חייו של הזמר היווני-ישראלי אריס סאן, בכיכובה של הזמרת שרית חדד.

   

  התיאטרון הלאומי, אף שהאמין ברעיון והשקיע בפיתוחו (עד כדי קריאה ראשונה), נוטה לוותר זמנית על הזכויות ולאפשר לשותפים ליוזמה – המפיקים יקיר אשר ואבי גואטה – לרכוש את חלקו, מה שיסלול את הדרך להפקתו העצמאית של המחזמר.

   

  ל"הבימה" שפע של סיבות לדחיית ההפקה. המחזמר, שנועד להעלאה בסוף 2004, "מתנגש" עם מחזמר נוסף, "שלמה המלך ושלמי הסנדלר", שיועלה בראשית 2005, והדעה היא שאין בתיאטרון מקום לשני מחזות-זמר בו-זמנית. כמו כן, המנהל האמנותי אילן רונן מתנגד למחזמר, אותו כתב שלומי מושקוביץ ("שבוע") בשיתוף עם הבמאי המיועד צדי צרפתי, עניינית ועקרונית – בטענה שאינו מתאים לתפישתו האמנותית את הרפרטואר ואת התיאטרון. וזאת מבלי להתייחס לעובדה שאולם "רובינא" יהיה תפוש עד ראשית 2006.

   

  מצד התיאטרון נרמז שהוא לא יעמוד בדרכם של אשר וגואטה, אם יתעקשו להעלות את המחזמר עכשיו. "עברנו תקופה לא קלה: 'הבימה' במאבק מול הנאמן הציבורי, גואטה בהפקת ההופעות של שרית בקיסריה ואני בענייני חנוכה", אומר יקיר אשר, מפיק המחזמר "אלדין".

   

  "עוד סיבוב של פגישות יבהיר בדיוק את המצב. אנחנו לא לחוצים, אבל הסיפור של אריס הוא היסטרי, מושקוביץ עשה עבודה נפלאה – בקונספט שהתווה ובשילוב השירים – וזה די בוער בעצמותינו, של שרית, אבי ושלי, לעשות אותו".

   

  "אנחנו מאמינים מאוד במחזמר", מוסיף גואטה. "אבל כיוון שב'הבימה' מתעכבים, נחכה לשמוע מהם. היינו מעדיפים גב של תיאטרון לאומי, אך עם 'הבימה' או בלעדיו, נלך על זה. יש הרבה קופצים. להערכתי נוכל להעמיד הפקה בימתית לסביבות פברואר-מארס".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים