שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פרסום ראשון: אוהד נהרין חוזר לנהל אמנותית את בת-שבע

  נהרין, שפרש מניהול הלהקה לפני כשנה וחצי, יחזור לתפקיד בינואר 2005. הרקדן יושיפומי אינאו, שניהל את הלהקה בשנה החולפת, יעזוב את ישראל עם רעייתו הרקדנית קריסטין פרנק בעקבות הולדת בנם

  בחודש מרץ בשנה שעברה הפתיע הכוריאוגרף אוהד נהרין את סצינת המחול הישראלית כשהודיע על פרישה מתוכננת מניהול אמנותי של להקת בת-שבע. ההחלטה הכתה גלים בעיקר בשל העובדה שלאורך 13 השנים בהן כיהן נהרין כמנהלה האמנותי של הלהקה, הפכה זו שם נרדף ליצירותיו ולדרכו. מאז המשיך נהרין אמנם לכהן ככוריאוגרף הבית של הלהקה, אך את מושכות הניהול ומטלותיו היומיומיות לקח על כתפיו רקדן הלהקה יושיפומי אינאו,  כשלצדו מונתה כמנהלת אמנותית עמיתה, רקדנית הלהקה לשעבר והכוריאוגרפית שרון אייל.

   

  עם הפרישה אמר נהרין כי ההחלטה התקבלה לאחר תהליך ארוך של מחשבה ומתוך רצון להתמקד ביצירה ולהשתחרר מכבלי הניהול. בראיון שנתן ל-ynet לקראת הפרישה אמר נהרין: "לא יהיו שינויים רדיקליים בעקבות ההחלטה והיא לא נולדה מתוך מצב משברי, להפך, זו החלטה אבולוציונית, תהליך ארוך מאוד שהתבשל והגיע עכשיו ליישום דווקא מפני שאני מרגיש שהמקום בו נמצאים הלהקה והרקדנים כרגע הוא טוב. בניתי בועה ובתוכה קורים דברים מצוינים ואני מרגיש שאת התפקיד הניהולי, יש אנשים שיכולים לעשות לפחות טוב כמוני".

   

  היום, כשנה וחצי לאחר ההודעה ההיא, חוזר נהרין לנהל אמנותית את הלהקה. גם הפעם מדובר בתהליך שהתבשל על אש קטנה וקיבל חיזוקים בעקבות החלטתם של המנהל האמנותי המכהן, יושיפומי אינאו ורעייתו הרקדנית קריסטין פרנק-אינאו, להעתיק את מקום מגוריהם מישראל בעקבות לידת בנם הבכור. "ההחלטות התקבלו במקביל יושי וקריסטין החליטו לגדל את הילד שלהם בארץ אחרת, וזו החלטה שאני מכבד. במקביל התגבשה אצלי ההחלטה שהעיתוי מתאים", אומר נהרין בראיון ראשון ל-ynet, "המקום שבו אני נמצא היום מבחינה אישית והמקום בו הייתי לפני שנתיים וחצי שונים מאד. הייתי זקוק לפסק זמן ואני חוזר בשמחה לעבודה, לא שעזבתי אי פעם, כלומר נשארתי גם בשנה וחצי האחרונות מאד צמוד ללהקה. בעצם יצא שמצאתי את עצמי משקיע שעות וזמן די דומים למה שהשקעתי כשהייתי מנהל אמנותי של בת-שבע, ובכל זאת בתקופה הזו ראיתי את הקולגות שלי, חברי הצוות האמנותי של הלהקה, לוקחים על עצמם אחריות וגדלים. אני מרגיש שהיום כשאני חוזר לתפקיד, אוכל ליהנות מהתמיכה והיכולות שלהם ולהפוך את הכל להרבה יותר יעיל".

   

  בכוונתו של נהרין להמשיך לפתח ולהתפתח עם הלהקה, שהיתה ל"מעבדה נפלאה לחקר התנועה והקומפוזיציה". לדבריו, "לא עזבתי בכדי להתפנות למשהו אחר, עזבתי בכדי לא לעשות ואני חוזר בשמחה. אני שב לנהל את הלהקה מתוך מערכת היחסים שנוצרה עם הקולגות שלי כמנהל ומתוך הרצון להביא אותנו במיטבנו".

   

  את חזרתו לתפקיד המנהל האמנותי של להקת בת-שבע החל מה-1 בינואר 2005 אישרו פה אחד חברי הוועד המנהל של להקת בת-שבע. במהלך חודשי הקיץ הקרוב יעזבו את ישראל יושיפומי אינאו ורעייתו, הרקדנית קריסטין פרנק. אינאו, רקדן להקת בת-שבע מזה 7 שנים ופרנק, הרוקדת בלהקה 6 שנים, עוזבים כאמור מתוך רצון לגדל את ילדם במולדתם. "הלהקה מצטערת להיפרד מיושיפומי אינאו וקריסטין, ומודה להם מאוד על שהיו חלק ממנה בשנים האחרונות ותרמו תרומה משמעותית כרקדנים, כמנהל חזרות וכמנהל אמנותי עמית", אומרים היום בלהקת בת-שבע.

   

  שינוי נוסף שייערך במבנה הלהקה הוא חזרתה של שרון אייל לשורות רקדני בת-שבע. אייל, רקדנית יוצאת דופן שרקדה במשך 13 שנים בבת-שבע, פרשה מהלהקה ויצאה לדרך עצמאית כיוצרת רק בשביל לחזור לשורות הלהקה כמנהלת אמנותית עמיתה לאינאו עם פרישתו של נהרין. במבנה החדש תכהן שרון כרקדנית וכוריאוגרפית הבית של הלהקה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ברוס לונג
  נהרין. ינהל
  צילום: ברוס לונג
  לאתר ההטבות
  מומלצים