שתף קטע נבחר

ניגריה: שתי נשים נידונו למוות בסקילה בגלל "ניאוף"

בית המשפט המוסלמי בצפון המדינה קבע כי השתיים אשמות בקיום יחסי מין מחוץ לנישואים. הגברים המעורבים בפרשה זוכו מחוסר ראיות. נשים שנידונו בעבר לעונשי מוות זוכו לאחר ערעור בערכאות עליונות יותר

בית משפט איסלאמי בניגריה גזר עונש מוות בסקילה על שתי נשים, שהורשעו בקיום יחסי מין מחוץ לנישואים. שני הגברים עמם "נאפו" זוכו מחוסר ראיות.

 

הנשים הורשעו בשני הליכים משפטיים נפרדים במדינה הצפונית באוצ'י. שופט מחוזי אמור לאשר את פסקי הדין לפני שגזר הדין יבוצע. לשתיים עומדת זכות הערעור.

 

בית המשפט המוסלמי, המבוסס על חוקי השריעה, קבע כי הג'רה איברהים בת ה-29 קיימה יחסי מין עם דאודה סאני בן ה-35, ואף נכנסה ממנו להריון. ההרשעה הסתמכה על הודאתה של איברהים.

 

בפסיקת בית המשפט נכתב: "בית המשפט העביר את הנאשמת לרשות האפוטרופוס שלה, שידאג לה עד שתמסור את התינוק. לאחר מכן תומת בסקילה, על פי חוקי השריעה המוסלמית". אך לגבי הגבר, הכריע בית המשפט: "אין כל ראיה הקושרת אותו לארוע, לכן הוא זכאי מחוסר ראיות".

 

דאסו אדאמו בת ה-26 הורשעה אף היא בידי השריעה. היא הודתה כי קיימה יחסי מין עם גבר בן 35 כ-12 פעמים. היא מוחזקת בבית כלא במחוז ניגני.

 

רבים מפסקי הדין שמפרסמים בתי הדין האיסלאמיים אינם זוכים להד תקשורתי, כיוון שהם מנהלים את המשפטים בבתים ארעיים ובנוכחות מצומצמת.

 

משפטים קודמים בהם נידונו נשים למוות התנהלו גם בשנת 2002 ו-2003, אך הנשים ניצלו ממות כשערעור שהגישו התקבל בערכאה גבוהה יותר של השריעה, והן זכו בחנינה.

 

בצפון ניגריה אימצו את חוקי השריעה ובכך הקצינו את החלוקה הדתית בין 130 מיליון תושבי המדינות באיזור, שחציים מוסלמים וחציים נוצרים.

 

מאז שנת 2000 לא בוצע גזר דין מוות בסקילה בניגריה, כיוון שערעורן של נשים על העונשים שגזרו עליהן התקבל.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
המקרה הקודם: זוכתה לאחר ערעור
צילום: איי פי
ניגריה
מומלצים