שתף קטע נבחר

יהדות התורה: נתמוך בפינוי אם ימנע שפיכות דמים

חברי הסיעה נפגשו אחר הצהריים עם ראש הממשלה שביקש את תמיכתם בחוק ההתנתקות ב-25 בחודש. שרון אמר להם: "אזכה לרוב, אך תמיכת הרבנים חשובה להרגעת הרוחות". ח"כ גפני: "ההכרעה - בידי גדולי הדור"

ראש הממשלה שרון נפגש אחר הצהריים (יום ה') עם חברי יהדות התורה וביקש מהם לתמוך בתוכנית ההתנתקות. שרון הסביר באריכות על התוכנית, המניעים, לוח הזמנים, היתרונות בביצועה וביקש את תמיכת הסיעה בחוק שיובא לכנסת ב-25 לחודש.  

 

חברי הסיעה אמרו לרה"מ שהחלטתם לתמוך בהתנתקות אינה תלויה בכסף או בתקציבים, וכי הוא יצטרך לשכנעם כיצד התוכנית מונעת שפיכות דמים. ביהדות התורה הגדירו את השיחה כ"טובה ונעימה" ושני הצדדים טענו בתוקף כי השיחה לא נגעה בסוגיית הרחבת הקואליציה.

 

שרון שב והבהיר היום כי בכוונתו ליישם את התוכנית, וכי הוא מתנגד נחרצות לנושא משאל העם. היום זימן שרון לשבוע הבא את ח"כ מתן וילנאי ואפרים סנה. הפגישות יתקיימו בשבוע הבא במסגרת השיחות שמקיים רה"מ עם ח"כים בעבודה כדי לוודא תמיכתם בתכנית ההתנתקות וכן כדי לדון במצב הקואליציוני.

 

"תמיכת הרבנים חשובה"

 

רה"מ הבהיר כבר בתחילת השיחה כי לא ינהל מו"מ קואליציוני לפני אישור התוכנית בכנסת. שרון ביקש מחברי הסיעה להעביר מסר לרבנים כי תמיכתם בתוכנית חשובה על מנת להרגיע את הציבור.

 

חברי סיעת יהדות התורה אמרו לשרון: "לא נעשה סחר מכר בעניין מהותי שכזה ולא נדבר על תמורה בעד תמיכה בתוכנית". שרון אמר להם: "למרות שאזכה לרוב בכנסת לאישור התוכנית, תמיכת הרבנים חשובה להרגעת הרוחות".

 

ח"כ ישראל אייכלר אמר לשרון: "תמיכתנו לא תלויה בתקציב אלא תהיה על פי העניין עצמו. אתה תצטרך להוכיח כי התוכנית תמנע שפיכות דמים. זה המפתח".

 

ח"כ משה גפני אמר: "שרון הציג את התוכנית יפה ומעניין ,למרות שאנו מכירים אותה בעל פה". הוא הדגיש: "נביא את הדברים בפני גדולי הדור. החלטתם תתקבל רק בסמוך להצבעה".

 

חברי הסיעה התלוננו בפני שרון על המצוקות הקשות בציבור החרדי ובעיקר הדגישו את חששם מתוכנית הליבה אותה יזמה שרת החינוך לבנת.

 

"תוכנית הליבה פוגעת בבסיס הקמת החינוך העצמאי. לא תיתכן התערבות ממלכתית בתכני הלימוד של מוסדות החינוך העצמאי", אמרו חברי הסיעה וביקשו מרה"מ להתערב בנושא ולמנוע אפלייה בסוגיית יום לימודים ארוך ומפעל ההזנה.

 

ביהדות התורה קיימות הערכות שונות לגבי החלטת הרבנים בנושא ההתנתקות. הגורמים המתונים מדינית בסיעה אומרים הערב כי ייתכן שהרבנים יחליטו לתמוך או להימנע. גורמים אחרים בסיעה טוענים כי עמדת הרבנים תהיה לכל הפחות הימנעות וייתכן והם אף יורו להתנגד להתנתקות. 


פורסם לראשונה 14/10/2004 17:16

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
חברי יהדות התורה. לא יקנו אותנו
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: איי פי
שרון. ביקש תמיכה
צילום: איי פי
מומלצים