שתף קטע נבחר

בעבודה מאיימים: נצביע נגד התנתקות

גורמים בעבודה אומרים כי ראש הממשלה מנסה לרצות את אנשי הימין הקיצוני, על ידי גינוי פעילותה המדינית של ממשלת רבין-פרס. גינוי שכזה, אומרים בעבודה, ייאלץ אותנו להצביע נגד ההתנתקות. ולמה פרצה כל המהומה? בשל מפגשים אותם יזם שרון עם חברי העבודה, לטענת מקורביו "כדי לוודא סופית הצבעה בעד ההתנתקות"

מועד ההצבעה בכנסת על תוכנית ההתנתקות הולך וקרב, ובמפלגת העבודה חוששים מ"תרגיל" של ראש הממשלה, אריאל שרון, שירצה את הימין ויימנע מהעבודה להצביע בעד התוכנית. כך הבהירו הלילה (יום ו') ל-ynet גורמים בכירים בעבודה, ששוחחו עם היו"ר שמעון פרס בימים האחרונים.

 

אתמול דווח כי רה"מ יפגוש ביום ראשון את ראשי המתנחלים וינסה להרגיע אותם בעניין ההתנתקות. בעבודה אומרים ל-ynet כי "אם שרון חושב שאנחנו נצביע בעד התוכנית אם יביא נאום שבו יש גינוי לפעילותה המדינית של ממשלת רבין-פרס מול הפלסטינים, וכן ביקורת על הסכמי אוסלו - הוא טועה. אנחנו לא נוכל להצביע בעד גינויו של יצחק רבין ז"ל ופועלו".

 

עוד אמרו הגורמים כי סדרת המפגשים שיקיים שרון בשבוע הבא עם ח"כים מהעבודה תמוהה בעיניהם.

 

"שרון עושה לנו תרגיל"

 

"שרון מתנהל באופן מוזר", אמר בכיר בעבודה. "הוא מתנהג כאילו שהוא מנותק מהשטח. האם יש עוד אדם במדינת ישראל מלבדו המאמין ברצינות כי העבודה תצביע בכנסת נגד תוכנית ההתנתקות כפי שהתקבלה בממשלה? שרון מנותק ולא מכיר את מפלגת העבודה בכלל. המפגשים האלה תמוהים, והם נותנים את התחושה שהוא מכין תרגיל מסריח, שנועד להשחיר את פניה של העבודה בציבור ולמנוע ממנה להצביע בעד ההתנתקות. שרון חושש מהימין הקיצוני, ויכול להיות שהוא ירצה לרצות את פעיליו".

 

במקביל, נודע ל-ynet כי בשיחות סגורות הביע פרס חוסר שביעות רצון מהשיחות אותן יזם ראש הממשלה, ומתח ביקורת על המהלך כולו. יורם דורי, יועצו הבכיר של יו"ר העבודה, אמר בנושא כי "הפגישות האלה הן בזבוז זמן, ועדיף ששרון ישקיע זמן בטיפול בסיעה שלו, שמונעת את ההתנתקות".

 

ח"כ אופיר פינס, לעומת זאת, אמר כי "שרון יכול לדבר על מה שהוא רוצה, להתגרות במי שהוא רוצה, לעורר איזו פרובוקציות שהוא רוצה – אבל אנחנו לא ניתן לו את ההזדמנות להתחמק מתוכנית ההתנתקות. זה לא דבר שמשחקים איתו, או שמצביעים עליו לפי תחושות עלבון. זה מהלך אסטרטגי, ושום דבר לא יגרום לי להצביע נגד אישור התוכנית, עם כל הביקורת שיש לנו עליה".

 

גורמים בסביבתו של ראש הממשלה הסבירו כי המפגשים עם אנשי העבודה נועדו "לוודא סופית שהם יצביעו בעד ההתנתקות. אנחנו נוהגים כמו בצבא, ובודקים כל דבר כמה פעמים. עד שמשהו לא בטוח עד הסוף – הוא לא גמור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל כהן
חושש? פרס
צילום: טל כהן
צילום: איי פי
זומם? שרון
צילום: איי פי
הסכם אוסלו. "לא נצביע לגינוי רבין"
צילום: לע"מ
מומלצים