שתף קטע נבחר

שרון לקצב: לא אלך לבחירות מוקדמות

ראש הממשלה אמר בפגישתו עם הנשיא כי אינו חושש מבחירות אבל במצב הנוכחי יש לעשות הכל כדי להימנע מהן. שרון הוסיף כי אינו אינו סבור שפגישתו עם המתנחלים נכשלה, והזהיר: "הסכנה האמיתית היא מלחמת אחים"

"אני מנוי וגמור להביא את תוכנית ההתנתקות לאישור הכנסת ב-25 באוקטובר, זאת לפי לוח הזמנים הממשלתי שנקבע". כך אמר הבוקר (ב') ראש הממשלה אריאל שרון בפגישתו עם נשיא המדינה משה קצב, יום לאחר פגישתו הטעונה עם ראשי המתנחלים.

 

על פגישתו אמש עם ראשי מועצת יש"ע אמר שרון: "אינני חושב שהפגישה נכשלה. מטרתי הייתה להסביר להם את הבעיות הקיימות. עשיתי זאת והזמנתי אותם לפגישה נוספת. האחריות לעתידה של המדינה ולגורלה אינה נחלתו של חלק מהציבור אלא נחלת הציבור כולו. אחריות זו מוטלת על כתפי וכך אני צריך לנהוג".

 

שרון הוסיף כי "אין קשר בין שאלת משאל העם לבין סוגיית מלחמת אחים. מלחמת אחים היא דבר פסול ומסוכן, דבר הגרוע ביותר מלהיכנע לאלימות ולדבר על סרבנות. זו סכנה אמיתית", אמר ראש הממשלה.

 

ראש הממשלה אמר כי אסור בעת זו לחשוב על בחירות מוקדמות, ויש לעשות הכל כדי להימנע מהן. "אינני חושב שזה דבר טוב לקיים כעת בחירות. אני לא חושש מבחירות, אבל כעת, כשהעם נמצא בעיצומה של תוכנית מדינית, תוכנית כלכלית לא קלה ובעיצומו של גל טרור, יש לעשות כל מאמץ כדי להימנע מבחירות כאלה".

 

באשר לסוגיית משאל העם אמר לעיתונאים הנשיא קצב, העומד לצאת לביקור ממלכתי באוסטריה, כי הוא אינו מוכן להביע עמדה בנושא. "אינני חבר ממשלה, ולכן איני חייב לנקוט עמדה. הנושא שנוי במחלוקת בממשלה, בכנסת ובעם. איני מתכוון להתערב בעניין ולא לפעול לשיכנוע לטובת צד זה או אחר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שרון. "הפגישה עם התנחלים לא נכשלה"
צילום: איי פי
צילום: עמית שאבי
קצב. "אני לא חייב להביע עמדה"
צילום: עמית שאבי
מומלצים