שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  כוכב נולד, הגירסה הבלתי נגמרת
  לפי נתונים חדשים שהגיעו מטלסקופ החלל של נאס"א, עולה כי תהליך הפיכת מערבולת ענקית של גזים ואבק לכוכב לוקח מאות מיליוני שנים, ולא 10 מיליון שנים כפי שחשבו עד כה

  לפי נתונים חדשים שהגיעו מטלסקופ החלל של נאס"א, שפיצר, עולה כי תהליך הפיכת מערבולת ענקית של גזים ואבק לכוכב בגודלו של כדור הארץ לוקח הרבה יותר זמן ממה שהמדענים חשבו עד כה. הדעה הרווחת היתה שזה לוקח כ-10 מיליון שנים בקירוב, אך מדובר כנראה במאות מיליוני שנים.

   

   

   

  המדענים חשבו כי כוכבים נוצרים כשהאבק בצורתו דמויית הדיסקית מתחיל להתקבץ סביב כוכב צעיר, לאחר מכן חלק מגושי האבק גדלים עד לכדי הרים ומתנפצים אחד לתוך השני, ובכך למעשה הם יוצרים "כוכבים עובריים". תהליך זה, לפי הדעות הרווחות, לוקח בערך כ-10 מיליון שנים - מצמוץ של עין במונחים אסטרונומיים, ולאחר מכן מתחיל תהליך ארוך יותר של כיליון החומר הבלתי שמיש.

   

  בכל מקרה, המימצאים החדשים מגלים כי "השלב האלים" - שלב יצירת הכוכבים העובריים, הוא ארוך יותר. חלק מטבעות האבק סביב כוכבים נותרות גדולות ובהירות, זאת למרות שהכוכבים שבסמוך להן כבר הגיעו לגיל "מופלג" של 100 או 200 מיליון שנה.

   

  המדענים טוענים כי הטבעות לא יכולות לשרוד לאורך זמן, אלא אם כן התנגשות האלימה בין כוכבים עובריים לקבצי סלעים אדירי מימדים התחדשה ללא הרף. ג'ונתן גארדנר, אחד מהמדענים שנחשפו ראשונה למימצאים, אמר: "עכשיו אנחנו נצטרך לכתוב מחדש את הספרים".

       

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  אז כמה זמן לוקח להיות כוכב?
  צילום: איי פי
  מומלצים