שתף קטע נבחר

קבוצה ב"עבודה" פתחה בקמפיין נגד ההתנתקות

בעלונים ששלחו חברי הקבוצה, הם תוקפים את מדיניותו של ראש הממשלה ואת תמיכת חברי הכנסת של העבודה בתוכנית ההתנתקות. לדבריהם, "שרון הישן והרע ממלחמת לבנון חוזר ובגדול, תוך תרגילים, מניפולציות, הסתרת עובדות, שפיכות דמים, ועדות חקירה ובכיה לדורות. שרון מוביל את צה"ל לבוץ העזתי, כפי שהוביל אותו לבוץ הלבנוני"

קבוצת "העבודה האמיתית" במפלגת העבודה, המתנגדת לתוכנית ההתנתקות ולכניסת העבודה לממשלת אחדות, הודיעה אמש (יום ג') לתקשורת כי שלחה כ-4,600 עלונים לחברי מוסדות מפלגת העבודה, בהם קראה להם להתנגד לתוכניתו החד צדדית של ראש הממשלה, אריאל שרון.


בעלונים ששלחו אנשי "העבודה האמיתית" הם תוקפים את התנהלותו של שרון, וכותבים: "שרון הישן והרע ממלחמת לבנון חוזר ובגדול, תוך תרגילים, מניפולציות, הסתרת עובדות, שפיכות דמים, ועדות חקירה ובכיה לדורות. שרון מוביל את צה"ל לבוץ העזתי, כפי שהוביל אותו לבוץ הלבנוני".


בנוסף, הם תוקפים את התנהלות מפלגת העבודה ומשווים אותה להתנהלותה בתקופה שלפני מלחמת לבנון, כ"נותנת יד לאסון". "מפלגת העבודה תמכה במלחמת לבנון, ונכרכה יחד עם מנחם בגין ושרון בכישלון הקולוסאלי, שנקרא פעם מבצע שלום הגליל", נכתב בעלון. "במשפט ההיסטוריה אמרו ראשי העבודה, כי הסכימו רק ל-40 קילומטרים ולא יותר מכך, וכי הם נפלו קורבן לתרמית של שרון".


במקביל, אוספים פעילי הקבוצה חתימות של חברי מרכז העבודה, בדרישה לכנס את ועידת המפלגה באופן מיידי, כדי לדון בעמדת העבודה ביחס לתוכנית ההתנתקות החד צדדית. הם מציעים לקבל הכרעה נגד כל הצטרפות לממשלת שרון ולפעול להפלת הממשלה.


"העבודה האמיתית", שבראשה עומד חבר לשכת העבודה, דני כהן, מקבלת יעוץ תקשורתי ואסטרטגי צמוד מחברת "ספין", שבראשה עומדים יובל פורת וזיו ברנע. השניים החלו לאחרונה להוביל גם את הקמפיין נגד תוכנית ההתנתקות של מועצת יש"ע.


במפלגת העבודה יש מי שרואה בשילוב שבין שני התיקים שמיוצגים על ידי חברת "ספין" טעם לפגם, והיו גם טענות כי אנשי "העבודה האמיתית" ממומנים על ידי מועצת יש"ע, או משתפים פעולה ביניהם.


יובל פורת עצמו לא ראה בעייתיות בטענות, ודחה אותן על הסף. לדבריו, "יש לנו כוונה לעבוד עם כל גוף ציוני ולגיטימי המתנגד לתוכנית המסוכנת של הנסיגה החד צדדית של שרון. לגבי טענת המימון, זאת טענה שקרית ומגוחכת שנשמעת כאילו היא לקוחה מסיפורי אלף לילה ולילה".


בתוך כך אמר יו"ר מפלגת העבודה, שמעון פרס, כי "אישור תוכנית ההתנתקות אינו דבר גדול, אבל אם התוכנית תיפול בכנסת זה יהיה אסון. ארץ ישראל השלמה הגיעה לקצה חייה ומנהלת מלחמת מאסף חסרת תוחלת". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העלון שהופץ
צילום: בן לם
עומד בראש הקבוצה. כהן
צילום: בן לם
מומלצים