שתף קטע נבחר

מופז: לעשות מאמץ עליון לסגור פערים

שר הביטחון ממשיך להשחיז חרבות לקראת התמודדות אפשרית בליכוד, ומשגר שוב חיצים אל מדיניותו הכלכלית של שר האוצר, בנימין נתניהו. אמש עשה זאת במפגש עם עולים באשקלון: "צריך לעשות מאמץ עליון על מנת לסגור פערים בחברה הישראלית". מופז קרא להעלות את שכר המינימום, ולהנהיג חינוך שוויוני מגיל גן עד האוניברסיטה

הפן החברתי של מופז: שר הביטחון, שאול מופז, מגביר באחרונה את מתקפותיו הפומביות על התוכנית הכלכלית של שר האוצר, בנימין נתניהו. אמש (יום ג') אמר מופז במפגש עם עולים חדשים באשקלון כי הוא "מודאג מאוד מהפערים הכלכליים", וקרא "לקבוע סף אחר לשכר המינימום בישראל".

 

מופז, שדורג בפריימריז האחרונים במקום ה- 12 במרכז הליכוד, החליט בתקופה האחרונה לתפוס עמדה חברתית הרבה יותר, הנוגדת את מדיניותה הכלכלית של הממשלה. כדי להפוך אותו לחברתי יותר, החליף מופז את יועצו הפוליטי הקודם, וכעת, עומד לצידו ראש מועצת עמק בית שאן לשעבר, דוד לוי, המזוהה עם הנושאים החברתיים.

 

מופז אמר לעולים במתנ"ס שפירא באשקלון: "צריך לעשות מאמץ עליון על מנת לסגור פערים בחברה הישראלית. אני גדלתי בבית שלא היה בו הכל, ואני מאמין שחלק מהחברים כאן אולי חוו זאת. המדינה חייבת לעשות כל שביכולתה בכדי לסגור את הפערים הללו בקרב האוכלוסייה, על מנת שלא תהיה אוכלוסייה עשירה ואוכלוסייה עניה. הדרך לסגור את הפערים הללו היא במתן שוויון הזדמנויות לכל אחד מהיושבים כאן ובכל מקום אחר בארץ. קודם כל, ליצור מקומות עבודה לכל אזרח בכדי לפרנס את משפחתו בכבוד".

 

מופז לא הסתפק בסגירת הפערים, והתייחס גם לנושא שכר המינימום, רגעים בהם נדמה היה כי הוא ועמיר פרץ יכולים להקים מפלגה משותפת: "אנו חייבים לקבוע סף אחר לשכר המינימום בארץ, כדי שכל מי שעובד יזכה לשכר הולם והוגן על מנת שיהיה מסוגל לפרנס את משפחתו בכבוד".

 

"אנו חייבים להשקיע יותר בחינוך והחינוך חייב להיות מושתת על ערכים, ידע ושוויון הזדמנויות, על מנת שכל ילד או ילדה יוכלו לקבל חינוך שוויוני מגיל גן עד האוניברסיטה".

 

אין לנו מה לחפש בעזה

 

אבל שר הביטחון, כמו כל פוליטיקאי, לא הבטיח דבר קונקרטי, והסתתר מאחורי המציאות הביטחונית. "כל עוד תימשך המציאות הקיימת", הסביר שר הביטחון, "המדינה תתקשה להשקיע בחינוך וברווחה, ולכן עלינו לעשות מאמץ עליון לשלום. יש חשיבות רבה ליציבות שלטונית במדינת ישראל, כי רק בדרך זו של יציבות שלטונית נשיג יעדים ונצליח להתקדם".

 

בהתייחס לנושאים המדיניים-ביטחוניים שיבח מופז את העולים על שהחליטו לעלות לארץ: "ברור לנו שבעשר השנים הקרובות ייקבעו הגבולות העתידיים של מדינת ישראל. הם צריכים להיות ברי הגנה ולעמוד מול איומים גם בעוד 50 שנה".

 

הוא הזכיר את ההצבעה הגורלית בשבוע הבא בכנסת בדבר ההתנתקות: "זוהי הכרעה היסטורית והחלטה קשה מאוד, אבל אנו חייבים להתקדם לעבר אותם יעדים שדיברנו עליהם. אבל אני רוצה לומר שאני מאמין שאין לנו מה לחפש ברצועת עזה".

 

בהמשך נשאל מופז מה יהיה באיזור שדרות ואשקלון לאחר ההתנתקות וכן נשאל על ירי הקסאם על שדרות: "מי ששואל זאת שיילך וישאל את הפלסטינים מה עשינו בשבועיים האחרונים ברצועת עזה. פעלנו במקומות בהם לא היינו 20 שנה, הם הבינו שלא נעבור לסדר היום אם יהיו קאסמים על שדרות. יותר מ-100 מחבלים הרוגים במבצע הזה, מחבלים עסקו בייצור או שיגור קאסמים ונפגעה תשתית הקאסמים.

 

"יחד עם זאת, אי אפשר עדיין לומר הכל, אבל בשעה הזו וגם מחר או מחרתיים ממשיכים לפעול באופן שונה עם עבודה טכנולוגית מודיעינית ואחרת על מנת להתמודד עם המצב הנוכחי. כל מה שאנו עושים כעת נוכל לעשות גם לאחר ההתנתקות".

  

הוא סיפר לעולים על עלייתו ארצה מאיראן ועל תרומת העלייה מחבר העמים למדינה, "20 אחוזים מהלוחמים בצה"ל הם יוצאי חבר העמים, וזו תעודת כבוד לעליה הזו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום אלכס קולומויסקי
מופז. מודאג מהפערים
צילום אלכס קולומויסקי
צילום: תומריקו
הביקורת כוונה אל נתניהו
צילום: תומריקו
צילום: חן מיקא
שותף לעמדת עמיר פרץ
צילום: חן מיקא
צילום: רויטרס
אין מה לחפש בעזה
צילום: רויטרס
צילום: שאול גולן
שוויון הזדמנויות גם לעני
צילום: שאול גולן
מומלצים