שתף קטע נבחר

"נופחו" התרעות על פגיעה בשרון; זעם ביש"ע

במערכת הביטחון אומרים היום מפורשות כי אין כל שינוי באבטחת ראש הממשלה, ואין כל שינוי בהתרעות על כוונת יהודים לפגוע בו - במהלך כל השנה האחרונה. האם בלשכת ראש הממשלה מזינים את הידיעות בנושא? במועצת יש"ע טוענים שזהו ניסיון מכוון לעשות דה-לגיטימציה למתנחלים, לקראת ההצבעה על ההתנתקות ביום שלישי

הידיעות על עלייה חדה בהתרעה לפגוע בראש הממשלה, אריאל שרון, "נופחו" ללא פרופורציה בימים האחרונים: כך עולה מדברי גורמים במערכת הביטחון ל-ynet. בקרב הנהגת המתנחלים, במקביל, שורר זעם על מה שמכונה "תרגיל של מערכת ההסברה של ראש הממשלה לייצר דה-לגיטימציה למתיישבים לקראת ההצבעה על ההתנתקות".

 

במערכת הביטחון אמרו היום (ד') מפורשות כי אכן שרון נמצא תחת איום מתמשך, אך "אין שינוי באבטחה סביב ראש הממשלה, אין התרעה קונקרטית לגבי כוונת יהודים לפגוע בו - ואין שינוי בהתרעות". לדברי גורמים ביטחוניים בכירים, אין כל שינוי בהתרעות סביב ראש הממשלה מאז הכריז לראשונה על כוונתו לבצע את ההתנתקות - לפני כמעט שנה. הגורמים מסרו את הדברים בעקבות רצף דיווחים בנושא בימים האחרונים, שיצרו רושם של שינוי במצב הביטחוני בשל סכנת הימין הקיצוני. 

 

בקרב הנהגת המתנחלים שורר זעם רב בעקבות הדברים. יו"ר מועצת יש"ע, בנצי ליברמן, אמר ל-ynet כי "הדבר הזה מכוון, ומטרתו לעשות דה-לגיטימציה, להלך אימים ולטעון כי הקמפיין שלנו הוא לא לגיטימי. ראש הממשלה פועל בצורה דורסנית וגורם לקרע בעם - ומדובר בקרע מנטלי. יש לו עניין להוציא ידיעות שווא בנושא". המתנחלים טוענים כי הידיעות בנושא, כמו גם דבריו של שר החוץ סילבן שלום לפני יומיים, הם קמפיין מתוכנן.

 

ראש המועצה האזורית בנימין, פנחס ולרשטיין, הוסיף: "אין ספק שההודעות היוצאות, לכאורה במסגרת גורמי ביטחון שונים, מגיעות בפועל

ממערכת ההסברה של ראש הממשלה, מתוך הנחה שהדבר משרת את מטרתו של שרון ליצור דה-לגיטימציה למתיישבים ביהודה שומרון ועזה". ולרשטיין טוען כי מאבקם של המתנחלים "לגיטימי ולא אלים, וכל מי שעושה את הדה-לגיטימציה כלפינו רוצה שניכשל בדעת הקהל".

 

ביום שלישי הבא, במהלך ההצבעה בכנסת על תוכנית ההתנתקות, מתכוונים ביש"ע להשבית את הלימודים בכל ההתנחלויות ולהביא את התלמידים לגן הורדים בירושלים (מול הכנסת) ,שם ידונו בסוגיות חינוך ודמוקרטיה, גבולות הציות וסכנת הקרע בעם.

 

בנצי ליברמן מציין כי בניגוד לפרסומים, אין כוונה לעשות פרובוקציה המונית: "אנחנו לא מתאבדים דמוקרטים. אנחנו נביע מחאה. אנחנו כל הזמן מתריעים מפני שבר גדול מאוד ועמוק ונתק עם הציונות הדתית הלאומית. זהו תרגיל של שרון המניפולטור, שהופך אותך למשהו ציני במקום להידבר ולחזור אל העם. זוהי היסטריה מכוונת ויזומה. מדובר פה בויכוח אמיתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שרון. ניפוח מכוון?
צילום: איי פי
צילום: עמית שאבי
אנשי יש"ע. זו דה-לגיטימציה
צילום: עמית שאבי
צילום:: רויטרס
ההפגנות נגד שרון
צילום:: רויטרס
מומלצים