שתף קטע נבחר

מסע הדילוגים הנוצרי: מחיזבאללה למשרד החוץ

קבוצה נוצרית, אנטי-ישראלית, תבקר בימים הקרובים בישראל, לא לפני פגישה עם אנשי חיזבאללה בלבנון וקפיצה קטנה לסוריה. ואם זה לא מספיק הקבוצה, שאנשיה מקדמים בימים האחרונים קמפיין לחרם כלכלי על ישראל, תיפגש עם נציגי משרד החוץ. ומה התגובה הישראלית? זו קבוצה תמימה ומנותקת

בימים הקרובים תגיע לישראל קבוצה נוצרית פרוטסטנטית. ביקור כזה הוא בדרך כלל סיפור שגרתי - צליינים שמבקרים בירושלים ובבית לחם, נוצרים שמבקרים בכנרת - אלא שהפעם מדובר בביקור חריג, ביקור של אנשי הכנסיה הפרסבטריאנית. לא רק שאלו ידועים כאנטי-ישראלים, אלא שבימים האחרונים אותה קבוצה ממש נפגשה עם אנשי חיזבאללה. ואם זה לא מספיק, ל-ynet נודע כי אותה קבוצה ממש תיפגש במהלך ביקורה בישראל עם אנשי משרד החוץ ועם לא אחר מאשר חבר הכנסת, הרב מיכאל מלכיאור.

 

הקבוצה, נוצרית פרוטסטנטית חברת הכנסייה הפרסבטריאנית, מנהלת בתקופה האחרונה קמפיין לחרם כלכלי על ישראל. בביקורה, שיתקיים עוד השבוע, ייפגשו אנשיה עם בכירים ישראלים, בהם ראש חטיבת הדתות במשרד החוץ והרב מיכאל מלכיאור. את הפגישה, אגב, תיאמה עבור הקבוצה הליגה נגד השמצה.

 

מפגשם של אנשי הקבוצה הפרסבטריאנית עם אנשי החיזבאללה נערך ביומיים האחרונים בלבנון. בדרכה לישראל עצרה הקבוצה בסוריה ובלבנון, ופגשה את מפקד החיזבאללה בלבנון.

 

אחד מדוברי הקבוצה הסביר כי "הקבוצה רואה בחיזבאללה תנועת התנגדות לגיטימית, אשר מתנגדת לכיבוש הישראלי של אדמות פלסטין". הקבוצה קוראת להטיל חרם גם על חברות אמריקניות, שמוצריהן משמשים את ישראל "באופן הרסני נגד הפלסטינים".

 

גורמים מדיניים אמרו ל-ynet כי "מדובר בקבוצה שמביישת את הרעיונות הנעלים שבשמם היא מתיימרת לפעול. התמימות הפוליטית שהתנועה מפגינה - כארגון פציפיסטי התומך בשלום וטוען שהחיזבאללה הוא בן שיח לגיטימי - היא תמימה ומנותקת, וגובלת בטיפשות במקרה הטוב".

 

הרב מיכאל מלכיאור אמר בשיחה עם ynet כי הוא אינו סבור שיש לבטל את הפגישה בשל אופי הקבוצה או בשל הפגישה עם חיזבאללה. "איננו צריכים להחרים את כל מי שאנו לא אוהבים את דעתם. צריך לנסות להשפיע עליהם בדרך של הסברה טובה", אמר.

 

לדבריו, "מערכת הסברה לא מקיימים רק מול חברים. צריך גם לדבר עם אנשים שטועים לגמרי בהבנתם את המזרח התיכון, כמו הקבוצה הזאת. זו לא קבוצה שולית. לכנסייה הזו יש מיליוני מאמינים ומדובר באנשים ששיבשו את ההבנה לגבי 'הרעים והטובים' במזרח התיכון. אני משוכנע שהם לא מבינים מהו החיזבאללה".

 

מלכיאור סיפר כי על עצם הפגישה נודע לו רק לאחר פניית ynet אך הוסיף: "אינני חושב שצריך לוותר על האפשרות להיות איתם בדו-שיח, כדי לשנות את עמדתם ולגרום לה להיות יותר מאוזנת כלפי הסכסוך. אם הליגה נגד השמצה, שמתאמת להם את הביקורים, ביקשה את הפגישה, אז ודאי שזה חשוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מחרימים אבל מבקרים (ארכיון)
צילום: רויטרס
מלכיאור. נקבע מפגש
מומלצים