שתף קטע נבחר

יו"ר סיעת שינוי: "לא ניתן לפריצקי לסחוט אותנו"

ח"כ רשף חן אמר את הדברים ל-ynet בעקבות דרישתו של ח"כ פריצקי לקבל משינוי סכום של שמונים אלף שקלים עבור מימון הקמת מפלגה חדשה. עוד סיפר חן כי פריצקי אף דרש לקבל 1/15 מנכסי המפלגה, והבהיר: "שינוי רוצה להקיא את פריצקי משורותיה". פריצקי בתגובה: "אני נשאר בשינוי וזה הכל"

"אתה לא תסחוט אותנו". זה המסר שביקש יושב ראש סיעת שינוי, חבר הכנסת רשף חן, להעביר לשר המודח, יוסף פריצקי. בשיחה עם ynet התייחס היום (ד') ח"כ חן לדרישתו של פריצקי לקבל סכום של 80 אלף שקלים לטובת הקמת מפלגה חדשה והבהיר כי ההליכים להדחת פריצקי מהמפלגה נמצאים בעיצומם.


לדבריו, "שינוי רוצה להקיא את פריצקי משורותיה, לכן החלנו בהליך להדחתו מהמפלגה. לצערי, פריצקי נקט בכל מיני תרגילי השהייה. בהתחלה הוא דרש שחברי בית הדין של התנועה ישעו את עצמם בטענה שהם מקורביו של פורז, אחר כך ניסה לנקוט בשורה נוספת של תרגילים".


חן התייחס למשא ומתן שמנהלת שינוי עם פריצקי וסיפר כי הוצע לו לעזוב את המפלגה: "לשיטתנו, טובה דירה ריקה מדייר גרוע. אנחנו רוצים שקט תעשייתי. בתחילה הוא התלונן שאנחנו מתעללים בו ולא רוצים לתת לו ללכת, אבל בפגישה הראשונה שהתקיימה לפני שבועיים הוא הודיע לי מפורשות שהוא רוצה להתפצל מהסיעה".


עוד סיפר חן כי "בתום הפגישה חשבתי לתומי שאכן העניין הסתיים, שהוא הבין שהוא מקבל גם ייצוג בכנסת וגם השתתפות במימון מפלגה, כלומר שתי יחידות מימון בסך של כמעט 120 אלף שקלים לחודש. חשבתי שהוא עשה את החשבון הפשוט והבין כי התענוג הטמון בלהמשיך להציק לנו עולה לו 120 אלף לחודש, אבל כנראה שהוא לא הבין זאת".


לא הבין?


"לא, הוא העלה דרישה חדשה לפיה שינוי תשלם לו 80 אלף שקלים נוספים במזומן לצורך הקמת מפלגתו החדשה. תשובתי הייתה כי הדבר לא חוקי שכן כספי מימון מפלגות לא ניתנים למטרת הקמת מפלגה. חוץ מזה, זה לא מוסרי ולא אתי כי מייד יטענו שאנחנו משלמים לו תמורת שקט תעשייתי".


ומה הייתה תשובתו?


"הוא הציג דרישה נוספת, לפיה מגיע לו אחד חלקי חמש עשרה מכל כספי שינוי כמפלגה. בקשה שהיא כמובן אבסורדית. מייד פניתי לרואה החשבון שלי כדי לבדוק אם אני צריך לשנות את הצהרת ההון. הדרישות שלו פשוט מבטאות את אי רצונו להגיע לפתרון מוסכם".


פריצקי עצמו אמר ל-ynet בתגובה כי "מצערת העובדה שאדון רשף חן לא שומר על סודיות המשא ומתן. אני מניח שלאור העובדה שהוא מפיץ אותו ברבים, אני אפסיק לאלתר לנהל את השיחות. אין שום טעם לכך. לגבי הפרטים שמסר, הם לא מדוייקים בלשון המעטה. אני נשאר בשינוי וזה הכל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:אלכס קולומויסקי
סוחט? פריצקי
צילום:אלכס קולומויסקי
צילום: צביקה טישלר
"החל הליך ההדחה". רשף חן
צילום: צביקה טישלר
מומלצים