שתף קטע נבחר

פרץ לשרון: נתניהו מלבה את ההסתה נגדך

יו"ר ההסתדרות נפגש עם ראש הממשלה ושוחח עימו על תוכנית ההתנתקות ועל המצב הכלכלי-חברתי. פרץ הבטיח תמיכה בהתנתקות אך תקף בחריפות את נתניהו, ואת שרון עצמו על תמיכתו במדיניות האוצר. "פעילות שר האוצר תורמת להסתה ברחובות", אומר פרץ בשיחה עם ynet ומזהיר: ייתכן ולא יהיה מנוס מחקיקה להפרדת הדת מהמדינה

יו"ר ההסתדרות, ח"כ עמיר פרץ, תקף אמש (יום ד') בחריפות את שר האוצר, בנימין נתניהו, ומאשים אותו בליבוי ההסתה נגד ראש הממשלה, אריאל שרון.

 

ח"כ פרץ, שנפגש עם שרון, קרא לו לפעול בנחישות נגד ההסתה ונגד תופעות הסרבנות למיניהן "המוצאות בית חם בישיבות ההסדר". בשיחה עם ynet בתום הפגישה, אמר פרץ: "אמרתי לראש הממשלה כי לדעתי, התרגילים שמוביל נתניהו - תרגילים כמו משאל העם - מציגים את שרון כמישהו שפועל נגד העם. אמרתי לו שהפעילות של שר האוצר תורמת תרומה להסתה שיש היום ברחובות, והיא מהווה חומר דלק המספק את האוויר החם לכל אלה שהיום מסיתים".

 

פרץ סיפר כי ראש הממשלה התייחס בזלזול להצעת נתניהו להרגיע את הח"כים "המורדים" בליכוד באמצעות משאל עם.

 

בפגישה הודיע ח"כ פרץ לראש הממשלה כי בכוונתו לתמוך בתוכנית ההתנתקות בשבוע הבא בכנסת ואף לפעול למענה בקרב חברי כנסת ואזרחים. הוא גם קרא לשרון לפעול נגד הרבנים "המסיתים פוליטית", לדבריו.

 

יו"ר ההסתדרות, שבאופן עקרוני מתנגד להפרדת הדת מהמדינה, אמר כי אם ההתבטאויות של הרבנים לא ייפסקו - ייפעל להבאת חקיקה שתביא להפרדת הדת מהמדינה. "המראות שאני רואה היום", הסביר פרץ ל-ynet, "מביאים אותי לחשוב שהגיעה השעה לעשות את זה. אני מקווה שהרבנים יבינו במהרה מה מותר ומה אסור", אמר.

 

חבר הכנסת ויו"ר ההסתדרות תקף גם את התנהלות ישיבות ההסדר ואמר: "לא יכול להיות שבישיבות ההסדר, הקשורות לצה"ל, תהינה תופעות כאלה. צריך לעצור את זה כל עוד זה באיבו".

 

בלשכת נתניהו סירבו להגיב על דברי יו"ר ההסתדרות.

 

לא לאחדות; לא למדיניות נתניהו

 

ראש הממשלה מצידו ביקש בפגישה לדעת מה עמדתו של פרץ ביחס להקמת ממשלת אחדות. פרץ השיב כי יפעל נגד הקמת ממשלת אחדות אם התקציב לא ישונה.

 

שרון הודיע לפרץ, תושב שדרות, כי ביום ראשון יביא לממשלה הצעה להענקת חבילת סיוע לשדרות, והבטיח כי יודיע בקרוב

על הקמת פורום משותף לפיתרון המשברים בין הממשלה, המעסיקים וההסתדרות. הוא גם בישר לפרץ כי יפעל למנוע את המשברים במשק.

 

בשיחה עם ynet לא חסך פרץ את שבטו גם משרון עצמו, ותקף אותו על תמיכתו במדיניות הכלכלית של נתניהו. לדבריו, "שרון אחראי למצב שנוצר בחברה ובכלכלה, לא פחות מאשר על הביטחון".

 

גם ח"כ עמרם מצנע קרא אתמול לנתק את ישיבות ההסדר, בהן קיימים לטענתו ביטויי הסתה, מתקציבי צה"ל. "לא ייתכן שלמערכת הביטחון יהיה הסדר כלשהו עם ישיבות שראשיהן מטיפים להפרת חוק והפרת פקודה", אמר מצנע.


פורסם לראשונה 20/10/2004 22:49

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חן מיקא
פרץ. התרגילים של נתניהו פוגעים בשרון
צילום: חן מיקא
צילום: רויטרס
שרון. נפגש
צילום: רויטרס
צילום: תומריקו
נתניהו. מסית?
צילום: תומריקו
מומלצים