שתף קטע נבחר

הפגנה נגד ההתנתקות - מול קברה של לילי שרון

במחאה על הרס הקברים הצפוי בגוש קטיף, מתכננת תנועת "שלושה אבות" לקיים משמרת מחאה מול קבר רעייתו של ראש הממשלה. "נתפלל שבעתיד לא תקום ממשלה שתפנה את קברה". חברי התנועה ביקשו את אישורו של שרון, מאחר שמדובר בשטח פרטי. אם יסרב, הם מאיימים לעתור לבג"ץ

תנועת "שלושה אבות" שיגרה הלילה (ה') מכתב לראש הממשלה, אריאל שרון, וביקשה ממנו לאשר עצרת תפילה ומחאה מול קברה של רעייתו המנוחה, לילי ז"ל, שהלכה לעולמה לפני ארבע שנים וחצי.

  

אנשי התנועה, אבות ששכלו את בניהם החיילים בפעולות מבצעיות, מתכוונים למחות על כוונת שרון להרוס קברים בגוש קטיף. בכוונתם לצאת מגוש קטיף ודרך שדרות, להגיע לחוות שקמים. לטענתם, משטרת שדרות אישרה את העצרת, אולם הם זקוקים לאישורו של שרון עצמו, כיוון שמדובר בשטח פרטי - במתחם חוות שקמים.

 

התנועה הוקמה באביב האחרון, על רקע התגברות הקריאות לנסיגה מעזה, ואל מול הצורך שזיהו המייסדים - זכריה קוממי, משה קינן וברוך בן יוסף - להגביר את הלחימה שם. את שמם לקחו המייסדים מארגון בעל שם זהה, שפעל לפני מספר שנים והורכב מבני משפחותיהן של קצינות צה"ל. אותו ארגון ותיק קרא לצבא להפעיל מדיניות של אפליה מתקנת ולקדם נשים לתפקידים בכירים.

 

אל שלושת מייסדי התנועה אמורים להצטרף בהפגנה המתוכננת עוד עשרות פעילי ימין, חלקם נמנים על תנועת "כך" שהוצאה מחוץ לחוק.

 

במסגרת תוכנית ההתנתקות, טוענים מארגני ההפגנה, מתכנן שרון להרוס קברים של 60 יהודים בגוש קטיף. בעקבות כך שלח הלילה עו"ד ברוך בן יוסף מכתב לראש הממשלה, בו נכתב בין היתר: "כאבות שכולים, קשה לנו להבין ולקלוט את התוכנית השטנית לעקירת יהודים מתים מקבריהם בבית הקברות בנווה דקלים כמחווה לטרור הערבי", כתב ברוך בן יוסף לראש הממשלה.

 

"חשבנו שרק אויבינו הארורים מסוגלים לעשות מעשה נפשע כזה", ממשיך בן יוסף. "לא העלינו על דעתנו שדווקא ראש ממשלת ישראל יזום נבלה שכזו, לכן החלטנו שעלינו ליזום ולארגן עצרת תפילה נגד עקירת בתי קברות יהודיים".

 

עו"ד בן יוסף הוסיף כי הוא מבין שמדובר בשטח פרטי, ולכן הם פונים אל ראש הממשלה בבקשה לאפשר להם לקיים את העצרת. עוד הוא כותב: "נתפלל שבעתיד לא תקום ממשלה שתחליט חלילה לעקור את לילי ז"ל מקברה". עו"ד בן יוסף מוסיף כי אם ראש הממשלה לא יאפשר להם לקיים שם את העצרת, הם יעתרו לבג"ץ.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני סלומון
שרון ליד קבר רעייתו
צילום: דני סלומון
מומלצים