שתף קטע נבחר

ההתנתקות כבר כאן - במדליה של חיל הים

במדלייה חדשה של החיל מופיעה מפת ארץ ישראל "המעודכנת", ללא רצועת עזה. ח"כ אלדד במכתב לחברה הממשלתית למדליות ולמטבעות: "האם תשקלו להוציא מדלייה אחרת, אם שרון יפסיד בהצבעות?"

תוכנית הנסיגה מעזה עוד לא אושרה בכנסת, אולם בחברה הממשלתית למדליות ולמטבעות יש כנראה מי שסבור שהפינוי כבר מאחורינו.

 

במדליה חדשה של חיל הים מופיעה מפת ארץ ישראל "המעודכנת", ללא רצועת עזה.  

 

ח"כ אריה אלדד מהאיחוד הלאומי, מתנגד מובהק להתנתקות, הגיב בפליאה רבה להוצאת המדליה החדשה. במכתב ששיגר לחברה הממשלתית, ביקש הח"כ לדעת "האם המדליות משקפות את תוכניותיו המדיניות של ראש הממשלה, והאם תשקול החברה להוציא מדלייה אחרת, במידה והוא יפסיד בהצבעות בכנסת?"

 

"מפת ארץ ישראל המופיעה במדליית חיל הים היא מפה גיאוגרפית של ארץ ישראל, ובכל זאת רצועת עזה קטועה ממנה", מוחה אלדד. "אין גבולות מסומנים במפה, לא גבול ישראל לבנון ולא הקו הירוק הישן של יהודה ושומרון – ובכל זאת, במין שעטנז גם של מפה מדינית וגיאוגרפית – נעלמה רצועת עזה".

 

מהחברה למדליות ולמטבעות נמסר בתגובה: "החברה איננה גוף פוליטי ואין לה כל נגיעה לנושאים פוליטיים. מטרתה היחידה היא להנציח אירועים בעלי חשיבות לאומית. סדרת מדליות חיל הים הונפקה בשיתוף עם עמותת חיל הים, ועיצובה בוצע על-פי הנחייתה של העמותה, אשר ביקשה להבליט במדליה את שלושת הנמלים של ארץ ישראל מהם פועל חיל הים הישראלי.

 

"לא מתפקידי החברה לשרטט את גבולות המדינה או לקבוע אם היא צריכה להיות שלמה או לא. לא שורטט הגבול המזרחי עם ירדן, ואין במדליה שום התייחסות לקו הירוק. שטחה הקטן של המדליה לא מאפשר להראות פרטים קטנים ולדייק, ובנוסף לכל זאת, תהליך הנפקת המדליה התחיל עוד לפני הבחירות האחרונות, ובוודאי שלפני שתוכנית ההתנתקות עלתה על הפרק".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך אתר החברה הממשלתית למדליות ולמטבעות
בלי עזה. המדלייה
מתוך אתר החברה הממשלתית למדליות ולמטבעות
צילום: אתר הכנסת
"ואם שרון יפסיד?". אלדד
צילום: אתר הכנסת
מומלצים