שתף קטע נבחר

המתנחלים: מינהלת ההתנתקות מהתלת בנו

תושבי גוש קטיף אליהם נשלחו מכתבים ממינהלת סל"ע (סיוע למתיישבי עזה וצפון השומרון), לא זיהו כי מדובר באותה מנהלת ששלחה את המכתבים הקודמים, כיוון שהוטבעה עליהם חותמת אחרת. חלקם התפתו לפתוח את המעטפות, והביעו את זעמם "על ההטעייה המכוונת". מנהלת סל"ע: כל המכתבים ייצאו ממשרד ראש הממשלה, ההבדל נובע ממקום המשלוח

תושבי גוש קטיף הופתעו לגלות היום (ה') כי על המכתבים שהגיעו ממינהלת סל"ע (סיוע למתיישבי עזה וצפון השומרון) חתום מנהל המועצות הדתיות, דבר שגרם לחלקם לפתוח את המכתבים, למרות שהתכוונו להחרים אותם.

 

הגל השני של מכתבי מינהלת ההתנתקות הגיע בימים אלו לתושבי גוש קטיף, לאחר הגל הראשון שהגיע לפני מספר שבועות.

 

עשרות התושבים "שציפו" למכתב הופתעו לגלות שתוכן המכתב זהה לזה שקיבלו חבריהם, אולם המעטפות היו שונות. כל המעטפות היו חתומות על ידי "מנהל המועצות הדתיות ומשרד ראש הממשלה", זאת להבדיל מהמעטפות שנשלחו בגל הראשון, עליהן הוטבעה רק חותמת של משרד ראש הממשלה בירושלים.

 

על המעטפות בגל השני לא היה שום סימן היכר חיצוני שמדובר במעטפות של מנהלת סל"ע, אם כי נכתב על גביהן "משרד ראש הממשלה". הדבר גרם לטענתם לתושבים רבים לפתוח את המעטפות, ולאחר שהתגלה המכתב שהיה בפנים התקבל הדבר אצל חלק מהתושבים בלעג ואצל אחרים בכעס.

 

במשרדים בהן יושבת מנהלת סל"ע עבדו בעבר אנשי משרד הדתות, שפורק.

 

התושבים העלו מספר השערות בקשר למעטפות החדשות. לטענתם, ייתכן שוועדת הכספים לא אישרה העברה שנייה של כספים, ולמנהלת אין תקציב. לכן, הם נאלצים לשלוח את המעטפות דרך גוף אחר.

 

השערה נוספת שהעלו התושבים היתה, כי מאחר שבמנהלת סל"ע יודעים שכמעט אף אחד מתושבי גוש קטיף לא פתח את המכתבים הראשונים שנשלחו, ניסו לערוך שינוי שיגרום לנמענים לפתוח את דבר הדואר.

 

בתגובה לדברים אמר דובר מועצת חוף עזה, ערן שטרנברג: "באופן עקרוני מנהלת הגירוש הזאת אינה ראויה לתגובה, כי כל קיומה הוא ספין תקשורתי ופסיכולוגי, שמכוון לשבור אותנו ולחפות על כישלונותיו החוזרים ונשנים של שרון. אולם אי אפשר שלא להתיחס למקרה זה, שנובע או מרשעות או מרשלנות, דבר המעיד על הקו השולט בכל התוכנית ההרסנית הזאת".

 

למנהלת סל"ע אין חותמת משלה

 

ממנהלת סל"ע נמסר, כי ההבדל בחותמת על גבי המעטפות הוא מקרי. "הסיבה לכך היא שבפעם הקודמת המכתבים יצאו מחדר הדואר של משרד הממשלה בקריית הממשלה, ואילו הפעם הם יצאו ממשרד רה"מ, שנמצא ברח' כנפי נשרים, שם נמצאים כיום מנהלת ההתנתקות ומשרד הדתות, ולכן נשלחו המכתבים למתיישבים עם החותמת המשמשת את המשרדים בבנין זה. כל נסיון לייחס כוונות נסתרות לפעולה זאת, אין להן בסיס במציאות. מדובר בעניין תמים ומקרי לחלוטין".

 

עוד הוסיפו במנהלת: "שני המכתבים יצאו באותה מעטפה רשמית המשמשת את כל משרדי הממשלה. המעטפות היו זהות לחלוטין, רק הוחתמו במקומות שונים. בשני המכתבים היתה חותמת שעליה צויין "משרד רה"מ", ההבדל היחיד הוא שבמכתב השני, התווספה לחותמת השורה מנהל המועצות הדתיות. בכל מקרה, הכיתוב 'מנהלת סל"ע' אינו מופיעה באף אחת מן המעטפות הרשמיות, פשוט משום של שלמנהלת סל"ע אין מעטפות משלה, והיא משתמשת במעטפות של משרד רה"מ".

 

על הטענה לפיה מדובר בחותמת מקרית אמר שטרנברג: "אשרי המאמין... גם לשלוח מכתבים למשפחות שכולות שהיה שיא החוצפה קראו 'טעות תמימה'. יותר מדי טעויות 'תמימות' קורות בממלכת הרשע של בשיא". 

 

בהכנת הידיעה השתתפה דיאנה בחור-ניר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
גוש קטיף. "רשעות או רשלנות"
צילום: צפריר אביוב
מעטפת המכתב ממנהלת סל"ע
צילום רפרודוקציה: שלמה יולי
מומלצים