שתף קטע נבחר

בעלי אתר ההסתה: ישיבת הרב מאיר בברוקלין

באתר מופיע ברק במדיו של היטלר, בלוויית כיתוב שבו הוא מצהיר, כביכול, כי ישלים את חיסול העם היהודי, שבו החל הפיהרר

ישיבת "הרב מאיר" בברוקלין היא העומדת מאחורי אתר האינטרנט, בו מופיע ראש הממשלה, אהוד ברק, במדיו של אדולף היטלר ומצדיע כנאצי. בדיקת ynet מעלה, כי הישיבה, שרבים מאנשיה מזוהים עם ארגונים ימניים קיצוניים, רשומה כבעלת האתר, וכן כי כתובת הדואר האלקטרוני שנותנים מפעילי האתר, זהה לכתובת הדואר האלקטרוני של הישיבה.
האתר מראה תחילה תצלום של היטלר מלווה בכיתוב באנגלית: "מי יסיים כעת את עבודתי ויחסל את העם היהודי? אני מוכרח למצוא מישהו". ומיד לאחר מכן מופיע תצלום של ברק באותם מדים בלוויית הכיתוב: "אני אגמור את העבודה שלך, ועוד יותר מכך - אצטרף לחמאס ולאש"ף, ואגמור את העבודה".
אם לא די בכך, מזמינים מפעילי האתר את הגולשים בו להשתתף במשחק שמטרתו לירות בדמותו של ברק, כך שראשו יתפוצץ ודמו יימרח על המסך באמצעות אפקטים גרפיים ממוחשבים.
נכון לשעה זו לא ניתן היה להשיג את תגובת אנשי הישיבה.
חברת הכנסת קולט אביטל פנתה הבוקר (יום ג') למשטרה והגישה תלונה בנושא.
"ההסתה הפרועה חוזרת לרחובות ולאמצעי התקשורת, ועכשיו היא זוכה לתגבור וירטואלי", ציינה אביטל. "הימין הקיצוני שוב מאבד את הרסן ובמציאות שכזו 'כיכר ברק' היא עניין של זמן. עלינו לעקור מהשורש תופעות שכאלה, ולהבהיר לכל אלה שידם בדבר כי הפעם רשויות המדינה יעשו כל שביכולתן כדי למגר את התופעה".
תלונה זו מצטרפת לתלונה נוספת שהגישה אביטל במשטרה נגד נדיה נטר מארגון נשים בירוק, אשר פירסמה קריקטורה בעיתונים "מעריב" ו"ידיעות אחרונות", שבה נראה ברק מצדיע כמו נאצי.

לפנייה לכתב/ת
ארכיון ידיעות אחרונות
ברק. הסתה פרועה
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים