שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שלושה בעקבות אחד

  השילוב בין תפיסת "עולם ישן" בייננות המקדשת את הטרואר, לבין תפיסת "עולם חדש" המאפשרת ליינן להפעיל דמיון ולהתערב בתהליך היצירה – הוא שהופך את היינות החדשים של יקבי בנימינה לראויים לשבח

  יינן אוהב יינות? אוהב. במקרה של ששון בן-אהרון, מיקבי בנימינה, כך אני מניח, הוא גם חולם עליהם בלילות. הולך עם החלומות האלה רחוק, מעז ומצליח. הפגישה עם ההשקה האחרונה של שני בקבוקים יוצאי דופן מבית היוצר שלו, "תלתן קברנה סוביניון" ו"תלתן מרלו", היתה מפתיעה ומרתקת.

   

  הקונספט הוא זה: יין העשוי בלנד של שלושה בצירים רצופים (מכאן כמובן השם תלתן, תלת-העלים), מאותה חלקת כרם, אותן גפנים, אותה אדמה בזלתית בגליל העליון, מן השנים 2001, 2002 ו-2003, אשר התיישנו בנפרד, ובהתמזגותם הביאו אל הבקבוק תכונות שונות אל התרכובת. יש כאן, אם מקשיבים לרעיונותיו של ששון, שילוב בין ראיית "עולם ישן" בייננות המקדשת את הטרואר, לבין תפיסת "עולם חדש" המאפשרת ליינן להפעיל דמיון ולהתערב בתהליך היצירה. התוצאה: ראויה לשבח.

   

  "תלתן, קברנה סוביניון, 2001-2-3"  – הבציר הראשון התיישן בחביות עץ אלון צרפתי משך 18 חודשים, השני עשרה חודשים, השלישי חודשיים בלבד. היין מפגין אדום כהה מרשים בכוס וניחוחות פרי עזים, עשירים במיוחד, רבדים שונים המופיעים מרגע לרגע, ארומות עץ ועישון נעים, שוקולד מדגדג ותבלינים חמים. על החך הוא מלא ומאוזן, וגם רענן. מפגין שילוב טעמים מפתה במיוחד.

   

  "תלתן, מרלו, 2001-2-3"  – כמו ביין הקודם, שתי חביות עץ אלון מכל בציר התיישנו להן בצד, 14 חודשים מבציר 2001, 10 מזה שאחריו, וחודשיים מהבציר השלישי. הבלנד בעל האדום-סגול-עמוק-נוצץ משגר אל האף זר ניחוחות עשיר וחזק, שזיף בשל ודובדבן, תבלינים וריחות עץ עם עישון ענוג. המגע בחך קטיפתי, חם וגם צעיר. תחושה מעניינת מאוד. שני היינות יכולים עוד להשתבח בהתיישנות, תוך סקרנות רבה לגבי המקום אליהם יגיעו בעתיד. הם נעשו בכמות מצומצמת של 1,800 בקבוקים כל אחד, ונמכרים ב-125 שקלים, בחנויות דרך-היין בלבד. המלצה אישית: לא לוותר על החוויה.

   

   

  כרמים על הגובה

   

  סדרת יינות מרום-גליל של "סגל" קשורה בטבורה אל כרמים אשר היקב נטע החל מאמצע שנות ה-90, באזורי היין הנפלאים של הצפון הגלילי. היינן אבי פלדשטיין מצליח במקרה הזה להפיק מן הענבים יינות אשר עבור החובב המקומי הם שילוב נעים בדרך כלל של איכות / מחיר. שלושה בקבוקים אשר דגם המדור לאחרונה, מהווים משל לגיוון ולאפשרויות אשר בתוך סדרת היין הזאת.

   

  "מרום גליל, מרלו, 2002" -  עשוי בתוספת של 15% ענבי קברנה סוביניון, כאשר היין התיישן משך 14 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי ואמריקני, מחציתן חדשות. התוצאה תשמח כל אוהב מרלו ממוצע, המחפש את טעמי הפרי, את ניחוח השזיף וגרגרי היער, ואת מגע הקטיפה על הלשון. 57 שקלים הבקבוק.

   

  שני היינות האחרים, צעירים קלים ומיועדים לשתייה עכשווית בלתי מחייבת, כאשר כל אחד מהם מחירו לצרכן 30 שקלים הבקבוק.

   

  "מרום גליל אדום 2003" - עשוי בלנד של קברנה סוביניון ושיראז.

   

  "מרום גליל לבן, 2003" - עשוי ענבי סוביניון בלאן ושרדונה, שחלקו תסס בחביות עץ אלון והתיישן על משקעיו כארבעה חודשים. יש בו, בלבן, ניחוחות טובים והוא שתייה צוננת חביבה.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תלתן מרלו - יקבי בנימינה
  ששון בן אהרון היינן של יקבי בנימינה.
  ששון בן-אהרון - יינן יקבי בנימינה
  ששון בן אהרון היינן של יקבי בנימינה.
  מומלצים