שתף קטע נבחר

הרופאים הצרפתים: ערפאת לא חולה בלוקמיה

בצרפת פסלו את האפשרות שיו"ר הרשות חולה בסרטן הדם. לדבריהם, מצבו של ערפאת הולך ומשתפר. מקורביו דיווחו כי הוא אף עוקב אחר הבחירות בארצות הברית. דחלאן מזהיר: אם הוא יחזור למוקטעה - מצבו ידרדר. נציגת אש"ף בפאריז: "הבעיה שלו במערכת העיכול"

בדרך להחלמה מלאה? רופאיו הצרפתים של יושב ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, פסלו אמש (יום ג') את האפשרות כי הוא חולה בסרטן הדם - לוקמיה. הרופאים אף מסרו כי מצבו של ערפאת, המאושפז בבית החולים הצבאי "פרסי" בפאריז, משתפר.

 

הרופאים דיווחו כי ערפאת מגיב לטיפול ולדבריהם, ייתכן והוא יישאר לאישפוז בבית החולים בצרפת כמה שבועות נוספים. אולם מוחמד דחלאן, המלווה אותו בצרפת, הביע חשש כי אם יחזור היו"ר למוקטעה ברמאללה, מצבו ידרדר שוב.

 

הרופאים מסרו כי ב-72 השעות האחרונות מאז אושפז חל שיפור ניכר במצבו של ערפאת, בן ה-75, ובין השאר השתפרה מאוד ספירת הכדוריות הלבנות שלו.  כדי להדגיש את מצבו הטוב של יו"ר הרשות, אף מסרו מקורביו כי "הוא במצב טוב מספיק כדי לעקוב אחר הבחירות בארצות הברית".

 

הדיווח המקצועי-רפואי הראשון אודות מצבו של ערפאת נמסר בהודעה משותפת של קולונל כריסטיאן אסטריפו, הרופא האחראי בבית החולים "פרסי" ולילה שאהיד, שגרירת אש"ף בפאריז. על פי שאהיד, הדיאגנוזה הרפואית היא שערפאת סובל מבעיה במערכת העיכול.

 

 

כבר בשבת אמר יועצו הכלכלי ומקורבו של ערפאת, מוחמד רשיד כי "אנחנו מקווים שערפאת ישוב בקרוב לעמו".

 

עוזרו האישי של היו"ר, נביל אבו רודיינה, אמר אז: "הבדיקות האחרונות מצאו שערפאת אינו סובל ממחלה סופנית, ושניתן לרפאו". לילה שאהיד, שגרירת אש"ף בצרפת, סיפרה במסיבת עיתונאים מיוחדת על האהדה הרבה לה זוכה הראיס בפאריז, ועל עשרות המכתבים שקיבל ממנהיגים רבים בעולם - את כולם, כך אמרה, הקריאה באוזניו. היא סירבה למסור פרטים על מצבו הרפואי, והבטיחה לעשות כן מחרתיים - "עם קבלת תוצאות הבדיקות".

 

ראש אמ"ן מדבר על היום שאחרי

 

אתמול בבוקר העריך ראש אמ"ן, האלוף אהרון זאבי-פרקש, כי אם ערפאת לא יהיה בתמונה, יגברו הלחצים על ישראל לשוות לתוכנית ההתנתקות אופי הסכמי דו-צדדי.

  

בדיון שנערך בוועדת חוץ וביטחון בכנסת אמר האלוף פרקש, כי מערכת הביטחון אינה יודעת בוודאות מהו מצבו הנוכחי של יו"ר הרשות. "אנחנו לא יודעים מה יש לו, כי הרופאים בצרפת לא יודעים מה יש לו. כשהרופאים בצרפת יידעו, גם אנחנו נדע".  

 

עוד אמר ראש אמ"ן כי ערפאת לא הסכים להעביר את סמכויותיו לאדם אחר ברשות, גם לאור מחלתו. עם זאת, הוא העריך כי האיש החזק ברשות שמסתמן אחריו הוא ראש הממשלה לשעבר, אבו מאזן.

  

בתחילת השבוע מתחו שרים בממשלה ביקורת על אגף המודיעין, בעקבות דברי ראש אמ"ן ולפיהם גורלו של ערפאת "נע בין מוות לריפוי מלא".  

 

האלוף זאבי-פרקש הודה כי למערכת הביטחון אין מידע מדויק אודות מצבו הבריאותי של יו"ר הרשות הפלסטינית, מידע שהיה עשוי ודאי לשמש את מקבלי ההחלטות ערב הדיון הגורלי על תוכנית ההתנתקות. הוא הוסיף עם זאת, כי לכתו של הראיס עשויה לבשר את סיום מעגל האלימות הנוכחי .


פורסם לראשונה 02/11/2004 18:17

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שאהיד במסיבת העיתונאים הערב
צילום: איי פי
צילום: שאול גולן
דחלאן. חושש מחזרה למוקטעה
צילום: שאול גולן
צילום: רויטרס
ערפאת. בעיות עיכול?
צילום: רויטרס
צילום: איי אף פי
בית החולים "פרסי"
צילום: איי אף פי
מומלצים