שתף קטע נבחר

מרזל באזכרה לכהנא: "שרון מסוכן מערפאת"

רוב הנואמים לא הגיעו לכנס לזכרו של מנהיג כך, מכיוון שנעצרו מוקדם יותר בהפגנה מול מינהלת ההתנתקות. מרזל תקף את הממסד של גוש קטיף "שחושב שעם אהבה אפשר לנצח" וקרא "להשתמש בכל הדרכים והאמצעים לעמוד על נפשנו"

"שרון יותר מסוכן מערפאת. הוא הרס יותר בארץ ישראל מערפאת. אני קורא להשתמש בכל הדרכים והאמצעים נגד תוכנית ההתנתקות, ללכת ולעמוד על נפשנו. מה שכשר - כשר, ולמנוע את האסון שתחילתו בגוש קטיף בצפון הרצועה וסופו בירושלים. זו סכנה נוראה וחילול השם", כך אמר הערב (יום ג') פעיל הימין הקיצוני ברוך מרזל, בערב לזכרו של מאיר כהנא.

 

הערב התקיים בירושלים כנס לזכרו של, מנהיג כך, מאיר כהנא, שנרצח לפני 14 שנה. עוד קודם לכנס עלו פעילי הימין הקיצוני לקברו של כהנא, ולאחר מכן קיימו הפגנה מול מינהלת ההתנתקות ברחוב כנפי נשרים בשכונת גבעת שאול בירושלים. במהלך ההפגנה פרצו עימותים קשים בין הפעילים ובין המשטרה שהשתמשה בכוח. פעילי הימין הקיצוני ניסו להיכנס בכוח ולפרוץ אל מינהלת ההתנתקות. כוח משטרה מנע בעדם תוך שימוש בכוח.

 

בסופו של דבר נעצרו שמונה פעילי ימין קיצוני, לאחר שלטענת המשטרה הפרו את הסדר ותקפו שוטרים סמוך למינהלת ההתנתקות. חמישה פעילים עוכבו לחקירה משום שלבשו חולצות של "כך" וזאת בניגוד להנחיות היועץ המשפטי לממשלה. לאחר חקירתם שוחררו החמישה, אך השמונה נשארו במעצר. בין השמונה שנעצרו היו פעיל הימין הקיצוני איתמר בן גביר, אשתו איילה, ומיכאל בן-חורין.

 

"אנחנו צריכים להיות הנפץ"

 

הערב התקיים כינוס לזכרו של הרב מאיר כהנא בשכונת גבעת שאול בירושלים. בכינוס השתתפו מאות פעילי ימין קיצוני, שותפיו לדרך של הרב כהנא, חרדים, דתיים וחילוניים. חלק מהנואמים שהיו אמורים לשאת דברים לא הגיעו לכנס כיוון שנעצרו עוד קודם לכן.

 

בפתח האולם נמכרו ספרים של הרב מאיר כהנא ומשנתו. כמו כן נמכר המשחק "רבבה", מעין מונופול על תוכנית ההתנתקות. בכנס הוקרנו סרטים לזכרו של נתנאל עוזרי שנרצח כאשר מחבלים חדרו לביתו בגבעה 26 שליד קריית ארבע, ודברים של הרב מאיר כהנא.

 

פעיל הימין הקיצוני, ברוך מרזל, אמר בנאומו: "ראינו שאם אנחנו נסמוך על הממסד לא יהיה מאבק באמת. רוב הרבנים התפכחו, אבל עדיין הממסד של גוש קטיף חושב שעם אהבה אפשר לנצח, אבל האמת היא שאי אפשר לנצח באהבה. פה מדובר במלחמה. יש עת לאהוב ועת לשנוא. אנחנו צריכים לדעת שאנחנו גם הנפץ וגם המאיץ וכדי שיהיה פיצוץ, מלחמה גדולה, צריך שיהיה נפץ. חובתנו ללכת ולעבור מבית לבית ולגרום לכך שכל העיר הזאת תקום ותתעורר".

 

עוד אמר מרזל: "שרון הוא יותר מסוכן מערפאת. הוא יותר מסוכן לארץ ישראל מערפאת. שרון הרס יותר בארץ ישראל מערפאת. אני קורא להשתמש בכל הדרכים והאמצעים ללכת ולעמוד על נפשנו, מה שכשר כשר, ולמנוע את האסון שתחילתו בגוש קטיף בצפון השומרון אבל סופו בירושלים. זו סכנה נוראה וחילול השם". מרזל פנה לאנשים ואמר להם: "אתם הליגיון של הרב כהנא, צריכים לעמוד בראש המערכה. צריך למסור את נפשנו כדי להציל את עם ישראל מידי הצורר שרון".

 

דוד העברי, תושב תפוח, אמר בכנס: "מי שרוצה להיות מנהיג בישראל צריך להיעצר. אם אין לו את מסירות הנפש הוא לא יכול להיות מנהיג". לדבריו, המטרה מקדשת את האמצעים.

 

"ניקח את גורלנו בידינו. אנחנו נקבע את כללי המשחק", אמר העברי והוסיף: "הגעתי להבנה שהשלטון והתקשורת כתבו תסריט. הם כבר יודעים מה אנחנו אמורים לעשות נגד תוכנית ההתנתקות, אנחנו אמורים להגיב באלימות נגד התוכנית. באים נציגים מהתקשורת עם מיקרופון ושואלים 'אתם תרימו יד על חייל?', וזה בגלל שהם כבר כתבו תסריט. אני לא פוסל אלימות ולהיעצר אבל צריך לבדוק האם הם משרתים אותנו או את השלטון".

 

בשלב מסוים פנה העברי לנוכחים בכנס ושאל: "מי פה אוהב את השב"כ?". רק אדם אחד הרים את היד. על כך אמר העברי: "כמו שהם רוצים לייבש אותנו, אנחנו צריכים לייבש אותם, ולשנות את כללי המשחק. אנחנו צריכים לבוא כל הזמן עם תוכנית חדשה ועם רעיונות חדשים. אפשר לחלק משרוקיות ואטמי אוזניים שישרקו לחיילים".

 

עוד אמר העברי: "היה כהנא חי וזה נגמר. הנוסטלגיה תישאר. מיצינו את עצמנו. אנחנו צריכים לקבוע את כללי המשחק ולרוץ קדימה עם כבוד לרב כהנא. אנחנו לא נפחד לזוז מהלך קדימה, נזכור מהו החזון והחזון הוא להחיש את הגאולה, להביא את המשיח, ואם צריך, בכוח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
מרזל. "להשתמש בכל הדרכים"
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: איי אף פי
הפגנת גוש קטיף.
צילום: איי אף פי
מומלצים