שתף קטע נבחר

כתב אישום נגד חבר הכנסת חזן מהליכוד

זה רק מקרה, אבל ביום שבו דנים בתקציב 2004, אנחנו מקבלים תזכורת מבישה להצבעות על תקציב 2003, שבהן "כיכבו" מספר חברי כנסת שנחשדו בהצבעות כפולות. היום הוגש כתב אישום נגד אחד מהם, ח"כ חזן מהליכוד. יו"ר הכנסת מופיע כאחד מעדי התביעה

כתב אישום נגד חבר כנסת מכהן: הכנסת הזו, כך נראה, ממשיכה "לעשות בושות" מבחינת מעמדם של חבריה. היום (ד') האחראי לכך הוא חבר הכנסת יחיאל חזן מהליכוד.

 

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית משפט השלום בבירה כתב אישום נגד ח"כ חזן באשמה של זיוף בכוונה לקבל דבר בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים.

 

הפרשה היא פרשת "ההצבעות הכפולות" המפורסמת, שהתרחשה לפני כשנה: ח"כ חזן השתתף בהצבעה אלקטרונית על העברת תקציב המדינה במאי 2003. על פי כתב האישום, הוא הצביע נגד - אולם משהבחין שח"כ ענבל גבריאלי, עמיתתו לליכוד, נעדרה מאולם המליאה, הצביע "גם במקומה".

 

על פי הנטען בכתב האישום, ביום 28 במאי 2003, "לאחר שיו"ר הכנסת הורה לחברי הכנסת להצביע, הפעיל הנאשם את הלחיצים שבמקום מושבו והצביע "נגד", הצבעתו נקלטה. כאשר הבחין הנאשם, לאחר הצבעתו שלו כי חברת הכנסת ענבל גבריאלי, שמקומה לשמאלו, נעדרת מהמליאה החליט להצביע גם עבורה. הנאשם רכן לעבר הלחיצים שבמקום מושבה של ח"כ גבריאלי והפעיל אותם בהצבעה "נגד". גם הצבעה זו נקלטה. אותה הצבעה הוכרעה ברוב של 55 מתנגדים כנגד 43 תומכים".

 

בכתב האישום נטען כי בהצביעו פעמיים "נגד", גרם הנאשם במרמה לכך שלמתנגדי ההצבעה יתווסף קול שלא כחוק, תוך יצירת מצג שווא, כאילו כל זה הושג בהצבעתה של חברת הכנסת גבריאלי. עוד נטען כי במעשיו אלה זייף הנאשם מסמך ביצירת רישום הצבעה כוזב וכוונה לקבל באמצעותו דבר בנסיבות מחמירות. הנסיבות המחמירות מתבטאות בפגיעה שהסבו מעשי הנאשם למהלכי חקיקה של הכנסת ובהפרת האמון שניתן על ידי הציבור בנאשם כחבר הרשות המחוקקת.

 

יחד עם חזן נמצא גם חבר הכנסת מיכאל גורלובסקי אשם בהטיית ההצבעה. אולם אז הגיע עניינם לוועדת הכנסת, שהחליטה לוותר לגורלובסקי ולא להסיר את חסינותו. חסינותו של חזן הוסרה - ובכך נפתחה הדרך להעמידו לדין.

 

בין עדי התביעה שמופיעים בכתב האישום - גם יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין וכן מספר חברי כנסת שנכחו במליאה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
חזן. גם בשביל גבריאלי
צילום: אבי כהן
צילום: דן בלילטי
ריבלין. עד תביעה?
צילום: דן בלילטי
מומלצים