שתף קטע נבחר

כתב אישום נגד חשוד בהפצת וירוסים

עדי בן יצחק אלדרוטי מראשון לציון חשוד כי במהלך 2001 חדר למחשבים בישראל ובחו"ל באמצעות תוכנות טרויאניות, עיין במידע והעתיק תוכנות וקבצים

כתב אישום הוגש לבית המשפט השלום בתל אביב נגד עדי בן יצחק אלדרוטי מראשון לציון, בחשד כי במהלך 2001 חדר למחשבים בישראל ובחו"ל באמצעות תוכנות טרויאניות, עיין במידע והעתיק תוכנות וקבצים ממחשבים אלה.

 

על פי כתב האישום שהוכן על ידי איתי פרוסט מפרקליטות מחוז תל אביב, אלדרוטי השתיל במחשבים אלה סוסים טרויאניים, שסיפקו לו גישה מרחוק לתכניי המחשב. זאת, לצורך השגת תוכנות, סיסמאות ושמות משתמש שלא כדין. על פי החשד, הוא השתמש במידע לצורך גניבת שעות גלישה באינטרנט בסך כולל של 22,359 שקלים לכל הפחות. הנאשם חשוד בחדירה שלא כדין למחשבים, שיבוש או הפרעה למחשב, שימוש בנגיף מחשב וקבלת דבר במירמה.

 

סעיף אחר מציין כי אלדרוטי הציף את אתר האינטרנט של רדיו 103FM באמצעות תוכנה בשבוע הראשון של חודש פברואר, 2002, וגרם לקריסתו ולניתוקו מהאינטרנט. לאחר שהאתר שובש ונותק מספר פעמים, פנה אלדרוטי אל מנהל האתר, משה קורן, ועל פי החשד דרש ממנו כי יעסיקו כמפעיל חדר ב"צ'ט" של האתר, ואם לא, ימשיך וישבש את פעילות האתר. לאחר שקורן סרב, אלדרוטי חשוד כי תקף את האתר באמצעות תוכנות. בסעיף זה מואשם אלדרוטי בשיבוש או הפרעה למחשב, חדירה לחומר מחשב שלא כדין, הטרדה וסחיטה באיומים.

 

השבוע נעצר תושב נהריה, בן 19, בחשד שבתקופה האחרונה גרם נזקים במאות אלפי שקלים לחברות, אנשים פרטיים וספקיות שירות אינטרנט לאחר שפרץ למחשביהם ושתל בהם וירוסים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גטי אימג' בנק ישראל
חשד לגניבת חשבונות אינטרנט
צילום: גטי אימג' בנק ישראל
מומלצים