שתף קטע נבחר

פסק הלכה בעיראק: מצווה לאנוס ילדות בנות 10

אנשי האיסלאם הקיצוני גמרו אומר להפוך את "עיראק החדשה" למדינת הלכה. נשים מעידות על מקרי אונס, אלימות, גזיזת שיער ואפילו סחר לצורך עבדות. בפלוג'ה הוצא פסק הלכה לפיו "יש לאנוס ילדות מגיל עשר, בטרם ייאנסו על ידי האמריקנים". מתחילים להתגעגע לסדאם

האם החברה בעיראק הגיעה לכאוס חסר תקדים? ארגון נשים עיראקי טוען כי המורדים הפועלים במדינה, "הטרוריסטים האיסלאמיים" כלשונו, נוהגים לאנוס ולרצוח נשים עיראקיות תוך שימוש בתואנה שמדובר ב"ג'יהאד".

 

את הפרשה הכאובה הזאת פרסם אתר אינטרנט ערבי הפועל בלונדון. לפי הדיווח, הארגונים האיסלאמיים החמושים הפועלים בעיראק מפיצים אלפי מנשרים מידי יום, בהם הם מאיימים לרצוח את מי שלא תלבש כיסוי ראש (חיג'אב) ולא תתנהג כראוי. עוד טוען האירגון כי אותם חמושים אף נוהגים למכור את הנשים כשפחות לקבוצות דומות אחרות.


"הארגון לשיחרור האישה בעיראק" מסר לכתב האתר כי החמושים נוהגים לחטוף נשים בתואנה שמדובר בחלק מההתקוממות בעיראק, ולא משחררים אותן עד אשר הם מקבלים תמורתן כופר של אלפי דולרים.

 

הארגון גם הוסיף כי החמושים אף נוהגים להכות באכזריות צעירות משום שהן לובשות מכנסי ג'ינס ואינן עוטות כיסוי ראש. "נשים שהולכות למספרות מותקפות אף הן על ידי ארגונים איסלאמים, שקוצצים את שערן לאות קלון", נכתב בדיווח.


סטודנטיות הפסיקו ללמוד מרוב פחד 


ארגון הנשים מדווח כי בשל הפצת המנשרים המאיימים, יצאו למעלה מאלף סטודנטיות לחופש מהלימודים "כדי להגן על עצמן מהטרור שמפעילים פעילי האיסלאם הקיצוני".


מהארגון נמסר כי "במצב בו מוסדות המדינה אינם מורגשים בעיראק, פעילי האיסלאם הקיצוני עושים מאמצים להשליט את 'חוקי ימי הביניים'. זאת לאחר שהגיעו לעיראק כשהם מצהירים שבאו 'להיאבק כדי לאסלם את החברה בעיראק באמצעות פחד". 


בכרוז שפרסם הארגון בנושא נכתב: "פעולות הטרור של הקבוצות האיסלאמיות נגד האישה בעיראק הלכו וגברו בצורה טראגית בחודשים האחרונים, והגיעו לרמה חסרת תקדים. זאת תחת הסיסמא 'פיקוח על קדושתו של חודש הרמדאן'".


הכרוז אף התריע מפני "קבוצה איסלאמית פאשיסטית", המכנה עצמה בשם "ג'מאעת שורא אל-מוג'אהידין", שהזהירה כי תהרוג כל אישה שתיראה בציבור ללא כיסוי ראש, בין אם תהיה לבדה או בלוויית גבר.


מהדיווח עולה עוד כי בפגישה שערכו החמושים בפלוג'ה שבמערב עיראק ב-20 באוקטובר האחרון, הוציא פעיל איסלאמי בשם עבדאללה אל-ג'נאבי, יחד עם מועצת החכמים של העיר, פסק הלכה הקובע כי "יש לאנוס ילדות מגיל עשר, זאת בטרם ייאנסו על ידי האמריקנים". 


"גם נשים נוצריות נחטפו, נאנסו ונמכרו"


הנשים המוסלמיות אינן היחידות שטעמו מנחת זרועם של החמושים. לפי ארגון הנשים העיראקי, אותם פעילים "הורגים נוצרים בכל יום. בכללם אנשי אקדמיה, מרצים, מדענים, צעירים וטף".


כך, למשל, דיווח האתר כי בעיר מוסול שבדרום עיראק אירעו מספר מעשי רצח, חטיפה ואונס של נשים נוצריות. בין היתר, דווח על שתי נשים נוצריות שנחטפו על ידי קבוצה חמושה, נאנסו על ידי מספר גברים, ואחר כך אף נמכרו כשפחות לארגון אחר. שם, לפי הדיווח, נאנסו הנשים שוב ושוב במשך ארבעה ימים עד שהצליחו לברוח. 


האתר מציין כי מרגרט חסן, עיראקית ממוצא בריטי שחיה בעיראק מזה שלושים שנה, נחטפה על ידי אחת הקבוצות החמושות שמאיימות להורגה, והיא דוגמא טובה למה שעוברות נשות עיראק.


"חסן היא אישה ממוצא בריטי הידועה בסיוע הרב אותו העניקה לעם העיראקי מזה למעלה משלושים שנה. למרות זאת, היא נחטפה על ידי אחת מקבוצות הטרוריסטים האיסלאמיים הדורשת מיליוני דולרים בתמורה לשיחרורה – ולא, היא תירצח כפי שנרצחו בני ערובה זרים אחרים", נאמר בדיווח.


"זה הרווח לו זכה העם העיראקי מה'חירות' שהביאו לנו האמריקנים", לגלג כותב הידיעה. לטענתו, "הקבוצות האיסלאמיות החמושות הן היחידות שהרוויחו מכך. החמושים חופשיים לרצוח נשים בעיראק תחת הסיסמא של 'התקוממות נגד הכיבוש האמריקני'".


אך מסתבר שגם אם האמריקנים יצאו מעיראק כבר עתה, לא יוכלו הנשים במדינה לנשום לרווחה. הארגון לשחרור האשה התייחס גם לנושא זה וען בתוקף: "התנועות האיסלאמיות השונות הודיעו שגם אם האמריקנים יסוגו מעיראק, הן ימשיכו בג'יהאד נגד כל ממשלה חילונית שתקום במדינה. הם רוצים להחזיר את האישה למצב בו היתה לפני 1,400 שנים. חייבים להתנגד לטרור האיסלאמי בעיראק –אין דרך אחרת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
החטופה הבריטית חסן מרגרט
צילום: איי פי
צילום: איי אף פי
חמושים עיראקים. ארכיון
צילום: איי אף פי
צילום: רויטרס
חטופות אינדונזיות
צילום: רויטרס
מומלצים