שתף קטע נבחר

נסגר תיק החקירה נגד נחמה רונן בפרשת השוחד

הפרקליטות החליטה לסגור את התיק שנפתח נגד רונן בחשד שלקחה שוחד מהקבלן דוד אפל. רונן בתגובה: "כבר בתחילת החקירה הוכח כי אין כל קשר בין הטענות שהושמעו נגדי לבין המציאות"

משרד המשפטים הודיע היום (א') שהחליט לסגור את תיק החקירה נגד חברת הכנסת לשעבר נחמה רונן, שנפתח נגדה בגין חשד ללקיחת שוחד מהקבלן דוד אפל.

 

הפרקליטות הודיעה כי בתום בחינת התיק בעניינה של רונן ובעקבות השימוע שנערך לה וקבלת עמדתם של הגורמים המקצועיים בפרקליטות שטיפלו בתיק, החליט פרקליט המדינה ערן שנדר לסגור את תיק החקירה שנפתח נגדה.

 

עוד נמסר ממשרד המשפטים כי בכל הנוגע לחשד כי רונן לקחה שוחד בתמורה לטיפולה בנושא הבוצה בשכונת גני אביב בלוד, כאשר שימשה כמנכ"לית המשרד לאיכות הסביבה בין השנים 96'-99', הוחלט על סגירת התיק, בגין היעדר ראיות מספיקות. בנוגע לחשד כי לקחה שוחד מאפל כנגד תמורה עתידית אם תיבחר לכנסת, הוחלט לסגור את תיק החקירה בשל היעדר אשמה.

 

כתב אישום שהוגש נגד אפל ייחס לו העברת כ-50 אלף שקל לרונן, בעת שכיהנה בתפקיד מנכ"לית המשרד לאיכות הסביבה, לצורך התמודדותה בבחירות לכנסת ה-15.

 

שנדר כתב מכתב לסניגורה של רונן בו כתב כי קבלת כספים בעת שהייתה מנכ"לית המשרד לאיכות הסביבה, בייחוד מאדם עימו הייתה בקשרים במהלך תפקידה, מהווה מהלך פסול, ואף שבנסיבות אלה לא עלה הדבר לכדי עבירה פלילית, "יש בו כדי להוות חשד לעבירת משמעת".

 

נחמה רונן מסרה בתגובה לסגירת תיק החקירה: "כבר בתחילת החקירה הוכח כי אין כל קשר בין הטענות שהושמעו נגדי לבין המציאות. הצבעתי בכנסת נגד בית המשפט לחוקה ונגד חוק דרעי, וזו ההוכחה הטובה והחותכת ביותר לחפותי וניקיון כפי. חבל לי שמשפחתי ואני היינו צריכים לסבול כמעט ארבע שנים עד להחלטת פרקליט המדינה לסגור את התיק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חבל שאני ומשפחתי סבלנו ארבע שנים. רונן
צילום: מיכאל קרמר
דוד אפל
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים