שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חשד: גשש תכנן להעביר מפות לחיזבאללה
  אחמד אל-הייב, תושב בית זרזיר, החשוד גם בסחר באמצעי לחימה, נעצר יחד עם עוד 17 חיילים ואנשי קבע מהכפר, החשודים במעורבות בהברחת סמים לשטחי ישראל. עד כה הוגשו 11 כתבי אישום בפרשה. במערכת הביטחון מעריכים: זה לא הסוף

  ביום בו מפרסם ארגונו של נסראללה צילומי וידאו של מזל"ט חיזבאללה בשמי ישראל, שוב עולה החשד כי שליטת הארגון מתהדקת גם בתוך גבולות המדינה. אחמד אל-הייב, גשש בדואי תושב בית זרזיר, נעצר באחרונה בחשד כי ניהל עסקאות סמים עם גורמי חיזבאללה, וייתכן כי אף התכוון להעביר לרשותם מפות ואמצעי מודיעין נוספים. 11 חיילים כבר הואשמו בפרשה.  

   

  הפרשה, שחקירתה החלה לפני מספר שבועות, הותרה רק היום (ב') לפרסום על-ידי בית הדין הצבאי של פיקוד הצפון. 18 חיילים ואנשי קבע, תושבי הכפר בית זרזיר בצפון הארץ, נעצרו על ידי כוחות הביטחון. במהלך השבועות האחרונים נחקרו 25 חיילים בשירות סדיר וקבע ו-10 אזרחים בחשד למעורבות בהברחות סמים.

   

  אולם לחשוד המרכזי בפרשה, אחמד אל-הייב, מייחסת המשטרה הצבאית החוקרת גם חשד כי התכוון למסור בשלב מאוחר יותר לחיזבאללה מפות ואמצעי מודיעין נוספים, אך תוכניתו לא יצאה לבסוף אל הפועל.

   

  לפי שעה הוגשו בפרשה 11 כתבי אישום נגד החיילים, ובכולם עבירות הקשורות להברחות סמים. בימים הקרובים צפויה הפרקליטות הצבאית להגיש כתב אישום נגד אל-הייב, בחשד לסחר באמצעי לחימה ובחומרי מודיעין והברחתם, ובקשירת קשר עם גורמים עוינים - חיזבאללה, המהווה סיכון לביטחון המדינה.

   

  ראש מועצת בית זרזיר: אנו מגנים בכל תוקף

   

  מצה"ל נמסר כי "מדובר באישומים קשים המהווים הפרה בוטה באמון הנותן צה"ל במשרתיו ושיש בהם כדי פגיעה בביטחונה של מדינת ישראל. צה"ל ינהג במי שסרחו ביד קשה וימשיך לחקור, לעצור ולהעמיד לדין את כל מי שפוגע בביטחון ישראל. צה"ל, בעזרת המשטרה הצבאית החוקרת, יפעל וילחם ביתר שאת בתופעות הקשות כשימוש בסמים וסחר בהם ובאמצעי לחימה, עד שיביא למיגורן. אין להסיק ממעשי בודדים שסרחו על בני העדה הבדואית כולה, המהווים אזרחים שווים ותורמים במדינת ישראל".

   

  ראש מועצת הכפר הבדואי בית זרזיר, עאדל גריפאת, אמר ל-ynet בתגובה: "הסיפור רק בראשיתו ואנו מאחלים להם שייצאו זכאים, אך עם זאת אנחנו מאמינים בבית המשפט וברשויות החוק בישראל ונכבד כל החלטה שלהם. בבית זרזיר יש את אחוז המגויסים הגבוה ביותר בקרב הבדואים בארץ. אנו נוסיף להתגייס לצבא ולתרום למדינה, וחשוב לזכור שאירועים כאלה יכולים לקרות לא רק בקרב העדה הבדואית. אנחנו מגנים אירועים כאלה בכל תוקף, ונוסיף לתרום למדינה".

   

  'פרשת הריגול' הקודמת: המשפט תקוע 

   

  בספטמבר 2002 נעצר סגן אלוף עומר אלהייב, תושב בית זרזיר, וכחודש וחצי לאחר מכן הוגש נגדו כתב אישום המייחס לו, בין השאר, ריגול למען חיזבאללה תמורת אישור להעברת מאות קילוגרמים של סמים לישראל ובגידה במדינה.

   

  בסעיף הריגול צוין כי אלהייב אסף ידיעות סודיות לבקשת בכיר בחיזבאללה כאמיל נהרא, המכונה "אבו סעיד" בדבר תנועותיו של אלוף פיקוד הצפון אז,

  גבי אשכנזי, האבטחה עליו; עמדות טנקים בפיקוד הצפון; תנועות של טנקים ומידע אודות מטוסי חיל האוויר.

    

  בסעיף הבגידה נכתב כי מתוך כוונה לעזור לאויב, הוא עשה מעשה העלול לעזור לאויב או לסכן פעולה צבאית נגד האויב.

    

  באותה תקופה הוגדרה הפרשה בידי גורמי ביטחון כאחת הפרשיות החמורות שנחשפו בישראל בשנים האחרונות, אך מנגד, טענו אלהייב וסניגוריו כי הוא חף מפשע. "מדובר במשפט דרייפוס. זה בלון שהתפוצץ", אמר סא"ל אלהייב במעמד הקראת כתב האישום וסניגורו, עו"ד זכרוני הוסיף כי "כתב האישום מכיל סתירות".

   

  אלהייב מוחזק במעצר מזה כשנתיים, אולם המשפט שמתנהל בעניינו תקוע, משום ששני העדים המרכזיים בתיק חזרו בהם מהודאותיהם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  בשירות חיזבאללה. נסראללה
  צילום: איי פי
  צילום: דובר צה"ל
  אמצעי לחימה (ארכיון)
  צילום: דובר צה"ל
  מומלצים