שתף קטע נבחר

הצעת חוק: מאסר לחברי מרכז שיפעלו בשחיתות

ח"כ יוסי שריד מציע שחבר מרכז שמקבל תמורה כלשהי כדי להניע שר לפעולה הקשורה לתפקידו, דינו יהיה מאסר של חמש שנים. שריד הביע תקווה שכל חברי הקואליציה, בהם חברי הליכוד, יתמכו בהצעה. בליכוד סבורים כי מדובר בהצהרה פוליטית ולא בהליך חקיקה

חבר מרכז מפלגה המקבל תמורה כדי להניע שר לפעולה, דינו 5 שנות מאסר. כך עולה מהצעת חוק שתעלה מחר (יום ד') להצבעה בכנסת. ההצעה, שיזם ח"כ יוסי שריד (יחד), קיבלה לפני כשבועיים את אישורה של ועדת השרים לענייני חקיקה ואמורה לזכות בתמיכתם של חברי הקואליציה.

 

על פי התיקון המוצע לחוק ייקבע כי "חבר גוף בוחר המקבל תמורה כדי שיניע בעצמו או על ידי אחר, נבחר ציבור לעשות פעולה הקשורה בתפקידו, דינו מאסר של 5 שנים". עוד קובע התיקון כי "הנותן תמורה לחברי גוף בוחר שיפעל כאמור לעיל, דינו מאסר שנתיים וחצי".

 

"כולי תקווה כי כל חברי הכנסת, לרבות ח"כים מהליכוד, יתמכו בהצעת החוק", אמר ח"כ שריד. "מי שלא יתמוך מעלה עליו את החשד שהוא מזניח מצב שבו חברי מרכז מכשילים נבחרי ציבור במעשי שחיתות ונבחרי ציבור מכשילים חברי מרכז במעשים משחיתים".

 

בליכוד הגיבו בחשדנות כלפי שריד והצעת החוק. יו"ר ועדת חוקה של הכנסת, ח"כ מיכאל איתן (ליכוד), אמר בתגובה להצעה: "מה אם לא מדובר בחבר מרכז? אז מגיע לו 50 שנה? אם פעולה מסוימת היא נורמה ששריד רוצה להעניש עליה, היא חייבת להיות נורמה כללית. שיגיש הצעת חוק הקובעת מהי התנהגות פסולה. מה זה חקיקה פרטנית נגד חברי מרכז? מדובר בהצהרה פוליטית של שריד ולא בהליך חקיקה".

 

ואילו ח"כ דניאל בנלולו (ליכוד) אמר בתגובה בעוקצנות: "אולי ליוסי שריד יש בעיה כי הוא גמור פוליטית? או ששולחיו מבינים כי הוא בסוף דרכו הפוליטית". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
מקווה שכולם יתמכו. שריד
צילום: תומריקו
צילום: אתר הכנסת
חקיקה פרטנית. איתן
צילום: אתר הכנסת
מומלצים