שתף קטע נבחר

תרבות הוויכוח בכנסת: נאצי, פאשיסט ומנגלה

גם מותו של הראיס מנפיק פניני חוכמה מפי נבחרי הציבור הישראלי: ח"כ אלדד נאם מעל בימת הכנסת ואמר את כל הדברים הטובים שיש לו להגיד על ערפאת - "סוף סוף הוא מת". בתגובה צעק לעברו ח"כ מח'ול: "זה שאתה רופא לא הופך אותך לבן אדם. גם מנגלה היה רופא"

שוב נבחרינו מפיקים פניני חוכמה: הידיעות על מות הראיס הגיעו גם לכנסת, והביאו הערב (יום ג') לעימות חריף במליאת הכנסת בין חבר הכנסת עיסאם מח'ול (חד"ש-תע"ל) לבין עמיתו חבר הכנסת אריה אלדד (האיחוד הלאומי). עימות שהידרדר חיש מהר לתהומות חדשים.

 

"יש לי דבר אחד טוב להגיד על ערפאת - סוף סוף הוא מת", אמר ח"כ אלדד בנאום מעל בימת הכנסת. "ערפאת הוא טרוריסט מושחת, שיצר אומה בצלמו ובדמותו".

 

ח"כ מח'ול התקשה להישאר רגוע למול הדברים של ח"כ אלדד, והטיח לעברו בתגובה: "אתה פאשיסט, נאצי. עדיף שתדבר בגרמנית". וכאילו הדברים הללו לא מספיקים הוסיף מח'ול: "זה שאתה רופא, לא עושה אותך בן אדם. גם מנגלה היה רופא".

 

איומים הדדיים

 

ח"כ אלדד סיים את נאומו ובדרכו בחזרה לכסאו חלף בסמוך למושבו של מח'ול. או אז המשיכו השניים בחילופי הדברים. אלדד סיפר: "עברתי דרך המושב שלו, הוא אמר לי משהו ואני התעכבתי כדי לשמוע. הוא לא הפסיק לצעוק 'נאצי, גרמני, פאשיסט'. נתתי לו לחזור על כך כמה וכמה פעמים כדי שזה ייקלט בפרוטוקול".

 

לח"כ מח'ול, לעומת זאת, היתה גירסה קצת אחרת על האירועים: "הוא שפך את כל הלכלוך והשנאה שיש בו. הוא התקרב אלי למושב, הסביר לי איזו הנאה אוחזת בו היום, ואיים עלי שיטפל בי בוועדת האתיקה שבראשה הוא עומד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גם מנגלה היה רופא. מח'ול
צילום: יריב כץ
צילום: אתר הכנסת
נהנה ממצב ערפאת? אלדד
צילום: אתר הכנסת
צילום: סבסטיאן שיינר
עימות במליאה (ארכיון)
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים